Numan Kurtulmuş "çok üzülmüş"!.

Numan Kurtulmuş

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, TİM'in düzenlediği törende Rıza Sarraf'a ödül verileceğini önceden bilmediğini, haberi olsa bu karede yer almayacağını söyledi.


Kapatılan 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasının kilit ismi işadamı Rıza Sarraf, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı dünkü ödül töreninde, mücevherat sektöründe 'ihracat şampiyonu' olarak kürsüye çıkmıştı. Sarraf ödülünü Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ve TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin elinden almıştı.


ÇOK ÜZÜLMÜŞ


Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, TBMM'ye gelerek milletvekili kaydını yaptırdı. Numan Kurtulmuş kayıt sonrası Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin düzenlediği törende Rıza Sarraf'a ödül verilmesi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Kurtulmuş," Dün ödül törenine gittiğimiz zaman daha doğrusu toplantıya gittiğimiz zaman kime ödül vereceğimizi, kime hangi bakanın ödül vereceğini bilmiyorduk.


Gelen tepkiler üzerine bu duruma çok üzüldüğünü söyleyen Kurtulmuş, "Hayatımda hiç görmediğim isimle orada oldu bittiyle karşılaştık" dedi.


ÖDÜL VERECEĞİNİ BİLMİYORMUŞ


Ödül töreninde Sarraf'a ödül vereceğini önceden bilmediğini savunan Kurtulmuş, "Bu arkadaşa ödül verileceğini önceden bilseydim o karede bulunmazdım. Bu karenin ortaya çıkmasından en çok ben rahatsız oldum. Durum 'de facto' olarak gelişti" diye konuştu.


İLK DEFA GÖRMÜŞ


Sahneye bakanlar olarak davet edildik. Davet edildikten sonra zannediyorum 10'ar kişi, 78 şirkete ödül verildi. Benim bulunduğum süreçte 10 şirketin temsilcilerinin isimleri okundu. Ben hayatımda hiç görmediğim bundan sonra da yolda görsem tanır mıyım, tanımaz mıyım...?


O KAREYİ BEĞENMEDİ


Bilmediğim bir isim ile o anda bir oldu-bitti ile karşılaştık. Keşke bu töreni düzenleyenler kime ödül vereceğimizi bize önceden söylemiş olsalardı. Eğer önceden bu isme ödül vereceğimi biliyor olsaydım o karenin içerisinde yer almazdım. Bu fotoğrafın ortaya çıkması inanın ki herhalde en çok bana rahatsızlık vermiştir. Dolasıyla keşke bu organizasyonu yapanlar bunları önceden ayarlamış olsalardı ve bu karenin içerisinde yer almasaydık" dedi.


KURTULMUŞ'UN CEVAPLAMADIĞI SORU


Numan Kurtulmuş, "Vicdanen neden rahatsız oldunuz?" sorusuna ise cevap vermedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2015, 15:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63