O liste YSK'ya gidiyor!

Perde arkasında birçok tartışmaya neden olan Belediye Meclis Üyeliği adayları AK Parti ve MHP listesi bugün YSK’ya teslim ediliyor. Kulislerden alınan bilgilere göre Onikişubat ve Dulkadiroğlu Meclis üyeliklerinde ciddi değişimlerin olduğu öğrenildi.

O liste YSK'ya gidiyor!

31 Mart yerel seçimlerinde Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile 5 yıl şehri yönetecek kadroların oluştuğu belediye Meclis Üyeliği adayları belli oldu. Listenin tamamı bugün saat 17:00’da YSK’ya teslim edileceği belirtilirken, revizyonun tüm listede olduğu bildirildi.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal’ın önceki gün gece geç saatlere kadar MHP ve AK Parti teşkilatı ile birlikte titiz bir çalışma yürüterek adayların belirlenmesinde önemli bir rol oynadığı iddia ediliyor. Buna göre AK Parti ve MHP’nin Dulkadiroğlu seçim bölgesinde bulanan 2 ağır ismin ve Onikişubat bölgesinde bulanan 2 ağır ismin listede kendine yer bulamadığı gelen kulis bilgileri arasında. Bugün saat 5’e kadar listenin şekilleneceği ve isimler üzerinde mutabık kalınana kadar tartışmaların devam edeceği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2019, 10:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66