Özel hayata müdahale soruşturması!

Özel hayata müdahale soruşturması!

Ankara'da ''özel hayatın gizliliğinin ihlali'' ile ilgili başlatılan bir soruşturma kapsamında, aralarında askerlerin de bulunduğu 11 kişiye ait ev ve işyerinde arama başlatıldı.

Ankara'daki aramaların talimatı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından verildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen ''fuhuşa aracılık ettikleri, bu şekilde elde ettikleri bilgiler ve kaydettikleri görüntülerle bazı bürokratlar ile askerlere şantaj yapmayı amaçladıkları öne sürülen kişilere yönelik'' soruşturma kapsamında, '''özel hayatın gizliliğinin ihlali''ne ilişkin verilen talimat üzerine, Ankara'da operasyon başlatıldı.

İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesinin verdiği arama kararı üzerine Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakcılık ve Organize Suçlarla Mücadale Şube Müdürlüğü ekipleri, Genelkurmay Başkanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı'nda görevli 11 subay ile 3 sivilin ev ve ofislerinde arama yapıyor.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen ''fuhuşa aracılık ettikleri, bu şekilde elde ettikleri bilgiler ve kaydettikleri görüntülerle bazı bürokratlar ile askerlere şantaj yapmayı amaçladıkları öne sürülen kişilere yönelik'' soruşturma kapsamında, bazı muvazzaf ve emekli subayların müşteki sıfatıyla ifadesine başvurulmuştu. (Mynet)

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2010, 08:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66