Protez borcu için hapis cezasına, belediye dur dedi!

Protez borcu için hapis cezasına, belediye dur dedi!

Edirne'de Annesinin rahatsızlığı dolayısıyla kendisine protez bacak alan ancak kalan borcu ödeyemeyen Semra Urulu, 3 ay 10 gün hapis cezasına çarptırıldı.


Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, protez bacak için kalan bin 500 TL’lik borcu ödeyerek, genç kızı cezaevi yolundan kurtardı.
Edirne’nin Yıldırım Mahallesi’nde yoksulluk içinde yaşayan tansiyon ve şeker hastası anne Hamdiye Ormancı ve işsiz kızı Sema Urulu zor günler geçiriyor.
Şeker hastası nedeniyle bacağı kesilen ve şu anda tansiyon dolayısıyla Devlet Hastanesi’nde tedavi gören 53 yaşındaki Hamdiye Ormancı’nın kızı 29 yaşındaki Sema Urulu, annesi için aldığı protez bacağın bin 500 TL’lik borcunu ödeyemeyince 3 ay 10 günlük hapis cezasına çarptırıldı.
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, aynı zamanda belediye meclis üyesi olan Trakya Roman Özürlüleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (TROYDEM) Başkanı Erkan Makas’ın girişimleriyle durumundan haberdar olduğu genç kıza yardım eli uzattı.
Başkan Gürkan, Özel bir medikal firmasına mevcut olan bin 500 TL’lik borcu Edirne Belediyesi olarak ödeyeceklerini söyledi.
Protez bacak borcu yüzünden hapis cezasıyla karşı karşıya kalan Sema Urulu da annesine baktığı için çalışamadığını, bu sebeple borcun ancak yarısını ödeyebildiğini belirtti.
Genç kız, kendisine yardım eli uzatan ve hapis cezasından kurtaran Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve meclis üyelerine minnettar olduğunu dile getirdi.
  KORAY USTABAŞI 
(İHA)

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2015, 14:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63