Turizm firmalarının yeni adresi: Kahramanmaraş!

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’un Kahramanmaraş’ın tanıtımı ve turizmine yönelik gösterdiği gayretleri meyve vermeye devam ediyor.

Turizm firmalarının yeni adresi: Kahramanmaraş!

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, geçen sene TURSAB Ankara Bölge Acenteleri yetkililerini Kahramanmaraş’a davet etmiş, şehrin tanıtımı ile alakalı bilgiler aktararak tur firmalarına çağrıda bulunmuştu.

Yedikuyular Kayak Merkezi’nin de faaliyete geçmesi ile adeta bir cazibe merkezi haline gelen Kahramanmaraş tur firmalarının da uğrak yeri olmaya başladı.

Tarihi mekanları görmek, tarihi çarşılarda alışveriş yapmak, buram buram tarih kokan müzeleri gezmek ve Yedikuyular Kayak Merkezi’nde kayak keyfi için Kahramanmaraş’a gelen tur firmalarının sayılarında bir hayli artış gözlenmeye başlandı.

Yedikuyular Kayak Merkezi’nin Kahramanmaraş ve bölge insanı için bulunmaz bir fırsat olduğunu, Yedikuyular Kayak Merkezi ile Kahramanmaraş’ın adeta bir cazibe merkezi haline geldiğini ifade eden Veka Turizm’in Sahibi ve Tursab Adıyaman Bölge Temsilcisi Veysel Karani Kuştepe, her hafta Kahramanmaraş’a tur getirdiklerini söyledi.

Tursab Temsilcisi Kuştepe yaptığı açıklamada: “Biz güzel ülkemizin her tarafına turlar düzenleyerek insanlarımızın gezip görmelerine ve iç turizmin hareketliliği için gayret ediyoruz. Yedikuyular Kayak Merkezi büyükşehir belediyesi tarafından yapılıp hizmete açılması ile buraya da turlar düzenlemeye başlamıştık. Ancak vatandaşlarımızdan gelen yoğun talepler üzerine Kahramanmaraş’a tur sayılarımızı artırmaya başladık. Burasını Büyükşehir Belediyesi yaptı, işletmesini de şu anda özel bir firma üstlenmiş. Yedikuyular Kayak Merkezi bana göre sadece Kahramanmaraş’ın sahiplenmesi değil, bölgemiz insanının da sahiplenmesi gereken mükemmel bir yerdir. Öncelikle bu tesisin yapılıp hizmete sunulmasında Büyükşehir Belediye Başkanınız Fatih Bey’e ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Gerçekten insanlarımızın gelip görmesi, gezmesi ve hoşça vakit geçirebilmesi için mükemmel bir yer. Tekrar tekrar teşekkür ediyorum” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63