Van'a yardım etmek isteyenlerin dikkatine!

Van'a yardım etmek isteyenlerin dikkatine!

Van'daki depremin ardından arama kurtarma çalışmaları sürüyor. İşte bölgeye yardım etmek isteyenler için birkaç iletişim numarası...


Van'daki deprem sonrası yardım kuruluşları da yardım faaliyetlerine başladı.  Acil telefonhatları oluşturuldu.Dışişleri Bakanlığı'nın krizmasasına, 0312-248 70 00 numaralı telefonlardan, Kızılay'a ise 168 den ulaşılabilir.

Bölgede özellikle battaniye, mama, su, erzak ve giyeceğe ihtiyaç duyuluyor.
Ayrıca Ankara ve İstanbul'dan yardım hattı kuruldu.

Kızılay'ın Ankara'daki yardım hattı numaraları ise şöyle: 0 312 245 45 00 ve 430 18 14.

Kızılay Afet Merkezi İstanbul Masası için ise, 0 216 517 08 00 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.
Kızılay aracılığıyla 55 liralık yardım paketi yollamak için bu adresi (tıklayın) kullanabilirsiniz.Arama Kurtarma Merkezi AKUT için de, tüm GSM operatörlerinden 2930'a, AKU yazan bir SMS mesaj ile 5TL katkıda bulunabilirsiniz.

Şişli Belediyesi de yardım masası kurdu. Buraya da 0212 288 75 76 telefon numaralı Mavi Masa üzerinden yardımda bulunulabilir.

Erciş Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'da yardım kampanyası yürütüyor. Bunun içinde 0432 351 59 06 numaralı telefondan bilgi alınabilir.

Sosyal paylaşım sitesi Twiter üzerinden de, Van Dayanışma ismi ile bir link açıldı, buradan da destek için bilgi alınabilir.

Deprem bölgesinde özellikle battaniye, mama, su, erzak, giyecek, ped, hijyen malzemelerine ihtiyaç duyuluyor.

Eczacılar da kampanya başlattı
Türk Eczacıları Birliği, Van'daki depremzedeler için eczacıların desteğiyle gerçekleşecek yardım kampanyası başlattı.

Türk Eczacıları Birliği Merkez Heyeti'nden yapılan yazılı açıklamada, kampanyanın 24 Ekimde başlayacağı, 26 Ekim Çarşamba akşamına kadar süreceği belirtilerek, kampanyaya katılmak isteyenlerin "www.teb.org.tr" adresinde açılacak "Van'a Acil Yardım" alanından giriş yapıp yardımda bulunabileceği ifade edildi.

İlaç ve mamalar...

Açıklamada, "Toplanacak yardım karşılığında temin edilecek ilaç ve mama, bölgedeki halkımıza birliğimiz aracılığıyla en kısa sürede ulaştırılacaktır. Türk Eczacıları Birliği olarak deprem sonrası yaşamını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, ailelerine, yakınlarına ve tüm halkımıza başsağlığı diliyoruz" denildi.   

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2011, 08:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66