Yargıtay Başkanı'ndan Başbakan'a cevap!

Yargıtay Başkanı'ndan Başbakan'a cevap!

Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker, sözlerinin yargı bağımsızlığının daha güçlenmesi için olduğunu belirterek, “Kim ne derse desin, biz inandığımız şeyleri söylemeye devam edeceğiz” dedi.

Gerçeker, Yargıtay'a gelişinde gazetecilerin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisine yönelik sözlerine ilişkin sorularını yanıtladı.
Bire bir kimseyle laf yarışına girmek istemediğini belirten Gerçeker, “Herkesin söyledikleri ortada. Kamuoyu takdir etsin. Biz sadece yargı bağımsızlığı için mücadele ediyoruz. Söylediklerimiz yargı bağımsızlığının daha güçlenmesi için, yargı bağımsızlığının geri gitmemesi için. Kim ne derse desin, biz inandığımız şeyleri söylemeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Yargıtay'da anayasa değişikliği ile ilgili oluşturulan komisyonunun raporunun ne zaman tamamlanacağının sorulması üzerine de Hasan Gerçeker, “Hazırlıyoruz. Bugün tamamlanır mı bilmiyorum. Tamamlanırsa açıklarız” yanıtını verdi.

Raporun sözlü mü yazılı mı açıklanacağına ilişkin sorulara karşılık olarak da Gerçeker, rapor tamamlanırsa Başkanlar Kurulunu toplayıp konuyu değerlendireceklerini söyledi.

Yargıtay Başkanı Gerçeker, Başkanlar Kurulunun bugün toplanıp toplanmayacağının belli olmadığını da ifade ederek, “Eğer rapor tamamlanırsa Başkanlar Kurulunu toplarız. Bugün de olabilir, yarın da olabilir, başka bir gün de olabilir. Şu an kesin bir şey yok” diye konuştu. (Ajanslar)


Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2010, 07:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66