Yeşildere köyü Düziçi'ne bağlandı

Yeşildere köyü Düziçi'ne bağlandı

Kahramanmaraş'ın Yeşildere köyü Osmaniye'nin Düziçi ilçesine bağlandı.

Osmaniye Valiliği'nden yapılan açıklamada, 3 Aralık 2008 tarihli Resmi Gazete'de yayınlanan 2008/10602 sayılı kararda; Kahramanmaraş'ın Yeşildere köyünün, Osmaniye'nin Düziçi ilçesi merkez bucağına bağlanmasının, 5442 sayılı İl Özel İdaresi Kanunu'nun 2. maddesinin (B) ve (D) fıkralarına göre uygun görüldüğü ifade edilerek, Yeşildere Köyü'nün Osmaniye'nin Düziçi ilçesine bağlandığı bildirildi


Yeşildere köyünün Osmaniye'ye bağlanması ile birlikte, Kahramanmaraş'a 74 kilometre Osmaniye'nin Düziçi ilçesine 26 kilometre uzaklıkta bulunan Yeşildere'nin bağlı bulunduğu merkeze uzaklığı kısalmış oldu.

Düziçi ilçesi ile Yeşildere Köyü arasındaki yolun yapım çalışmaları da başladı.

Yolun yaklaşık olarak 1 kilometrelik kısmı tamamen açılırken, 400 metrelik kısmında yapılan yol genişletme ve yeni yol açma çalışmalarının devam ettiği kaydedildi.

Yol yapım çalışmalarının bitirilmesiyle birlikte daha önce hiç yolu olmayan Yeşildere, genişliği 10 metre olan ve Düziçi ilçesi Kuşçu köyüne 10 kilometre uzaklıkta bulunan bir yola kavuşmuş olacak. Böylece, daha önce kış aylarında Kahramanmaraş'a bağlı olan yolun kapalı kalması nedeniyle zorluklar yaşayan Yeşildere köyü sakinlerinin yol sorunları çözülmüş olacak. (CİHAN)

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2008, 00:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63