AK Partili Ünal'ın sözünü kesen çiftçi açıkladı!

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal'ın konuşması sırasında "Vallahi açım" diyen partili Ali Avcı, "Toplantıda havadan sudan konuşulunca ben de tepkimi dile getirdim" ifadelerini kullandı.

AK Partili Ünal'ın sözünü kesen çiftçi açıkladı!

 AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, partisinin toplantısında konuşurken "Asıl mesele işsizlik, vallahi açım" diyen AK Partili çiftçi Ali Avcı açıklamalarda bulundu. Adıyaman'da Ünal'ın sözünü kestikten sonra toplantıdan çıkartılan Avcı, "Ben zannettim ki toplantıda işsizlik, yoksulluk, pahalılıktan bahsedilecek. Orada devamlı bildiğimiz şeylerden bahsedildi. Boş konulara değinildi. Toplantıda havadan sudan konuşulunca ben de tepkimi dile getirdim" dedi.

'SANDIK GÖREVLİSİYİM, PROVOKASYON İÇİN GİTMEDİM'

Sözcü'den Hakan Kaya'ya konuşan Avcı, "Ben AK Partiliyim, aynı zamanda sandık görevlisiyim. Bizim toplantı vardı, ben de toplantıya gittim. Ben zannettim ki işsizlik, yoksulluk, pahalılıktan bahsedilecek. Orada devamlı bildiğimiz şeylerden bahsedildi. Boş konulara değinildi. Biz devletimizi, milletimizi seven insanlarız. Ben işsizim. Toplantıda havadan sudan konuşulunca ben de tepkimi dile getirdim. Adıyaman’da büyük bir işsizlik var. Millet dile getirmekten korkuyor. 'Ben işsizim, ben açım' dedim. Ben oraya provokasyon için değil, onunla görüşüp derdimi anlatmak için gittim" ifadelerini kullandı.

Avcı, şöyle devam etti:

"Adıyaman’ın Gölpınar köyünden 5 sene önce merkeze taşındım. İş bulamayınca hazine arazisine çiftlik kurdum. Ziraat Bankası’ndan 100 bin TL kredi çektim, koyun aldım. Üçüncü çevre yolu araziye denk gelince yıktılar çiftliğimi. Koyunlarımı borçlarım yüzünden zararına satmak zorunda kaldım. Belediyeye gittim durumumu anlattım. 'Benim masrafımı verin' dedim. Bana sadece 3 bin TL’ye yakın bir para verdiler. Oysa ben hayvanlarımı sattım en az 50 bin lira zarar ettim. Çiftliğim gitti, işsiz kaldım. Çocuklarımdan biri de askere gidecek."

'GÜNLÜK 50 LİRAYLA GEÇİNİYORUM'

Üniversiteyi kazanan oğlunun maddi nedenlerle okuyamadığını çalıştığını söyleyen çiftçi, "Muhtarlıktan fakirlik kağıdı aldım, bu sene üniversiteyi okumasını erteledim. Oğlum gençlerin oynadığı oyun salonunda çalışıyor. Onun verdiği günlük 50 lirayla geçiniyorum. Biz derdimizi kime anlatalım" ifadelerini kullandı.

Kaynak:Duvar Gazete

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20

banner67