Son dakika haberi... Yangın kabusu 6. gününde! Korkunç görüntüler geliyor

Son dakika haberine göre, Antalya’nın Manavgat ilçesinde başlayan orman yangınları 6 gününde... Antalya ve Muğla'da devam eden yangınların ardından bazı mahalleler tahliye edildi. Milas'ta alevler Çökertme mevkiinde yayıldı. Tarım ve Orman Bakanlığı 32 ilde 119 yangının kontrol altında olduğunu, 3 ilde 7 yangının devam ettiği açıklandı.

Son dakika haberi... Yangın kabusu 6. gününde! Korkunç görüntüler geliyor

Türkiye yangınlarla boğuşuyor. Özellikle Türkiye'nin güney illerinde birbirine yakın tarihlerde çıkan 130 yangının 119'u kontrol altında, 3 ilde 7 yangın devam ediyor.

İşte yangınlarla ilgili son dakika gelişmeleri:

11:33: Alanya'da Güzelbağ ve Bayır mahalleleri için dün akşam saatlerinde, yangının yerleşim yerlerine yaklaşması nedeniyle tahliye kararı verildi. 

11:00: AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, orman yangınının yanı sıra çok sayıda yalan haberle, fitne ateşini körüklemek isteyen birtakım uydurma haberle mücadele etmek durumunda kaldıklarını belirtti.

10.52: Gündoğmuş'ta bir mahalle tamamen yandı, dört mahalle tedbir amaçlı boşaltıldı. Gündoğmuş Belediye Başkanı Mehmet Özeren, "Gündoğmuş'un yanmaması lazım. Gündoğmuş yanarsa Batı Toroslar yanar, yangının önünü alamayız" dedi.

10:43: Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İspanyol mevkidaşı Jose Maneul Albares'le telefonda görüştü. Çavuşoğlu, İspanya'ya yangınla mücadele konusunda Türkiye'ye gönderilen uçaklar için teşekkür etti.

09.55: Orman Genel Müdürlüğü'nden yapılan yeni açıklamada, "Birlikte başaracağız. Son 6 günde 35 ilde meydana gelen 130 orman yangınını kontrol altına aldık. Orman Vatandır vatanımızı savunacağız." denildi.

Son dakika haberi... Yangın kabusu 6. gününde Korkunç görüntüler geliyor

09.27: Muğla'nın Marmaris ile Köyceğiz ilçelerindeki orman yangınlarına havadan ve karadan müdahale ediliyor

09.00: Manavgat'ta alevler Çardak mahallesinde yerleşim yerlerine yaklaştığı bildirildi. Turunç mahallesinin de tahliye edildiği açıklandı.

Son dakika haberi... Yangın kabusu 6. gününde Korkunç görüntüler geliyor

05.41: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Muğla'nın Marmaris, Milas ve Bodrum ilçelerindeki orman yangını bölgesinde havadan ve karadan incelemede bulundu.

03.30: Muğla'nın Bodrum ilçesinde Gökpınar, Yukarı ve Aşağı Mazı mahalleleri ile Armutçuk mevkisinde devam eden orman yangınlarını söndürme çalışmaları aralıksız sürüyor.

02.13: Türkiye'nin farklı noktalarında çıkan orman yangınlarıyla mücadeleye destek için Azerbaycan'dan bir ekip yurda giriş yaptı.

01.39: Antalya'nın Alanya ilçesinde, gündüz saatlerinde kontrol altına alınan Güzelbağ Mahallesi'ndeki orman yangını tekrar başladı.

01.10: Antalya’nın Manavgat ilçesinde başlayan orman yangını 5 gündür devam ediyor. Kentte 5 gündür 12 farklı noktada çıkan yangınlardan Manavgat ve Gündoğmuş dışındaki yerler kontrol altına alındı. Manavgat’ta Sırtköy, Gündoğmuş’ta ise Ümütlü, Senir mahalleleri tahliye edildi. Ormanlık alanlardaki yangının rüzgarın etkisiyle hızla ilerlediği görüldü. Ümütlü Mahallesinin çukurda kalması nedeniyle dumanının bölgeyi tamamen kapladığı ve bu nedenle mahalle tahliye edilirken, girişler ise yasaklandı.

00.46: Orman Genel Müdürlüğü (OGM), ekiplerin, yangınlarla mücadeledeki çalışmasına ilişkin açıklama yayımladı. OGM'nin Twitter hesabından yapılan açıklamada, "Ülkemizdeki orman yangınlarıyla topyekün savaşıyoruz. Son 5 günde 32 ilde 119 orman yangını kontrol altına aldık. 13 su atar, 3 idari uçak, 9 İHA, 45 helikopter, 6 yönetim helikopteri, 1 insansız helikopter, 708 arazöz ve su tankeri, 120 iş makinasıyla 4 bin 800 orman kahramanı görevde" ifadelerine yer verildi.

00.43: Antalya'nın Manavgat ilçesinde beşinci gününe giren yangınlarda sabotaj iddialarına karşın bölgedeki ormanlık ve kırsal alanlardaki köylüler nöbete başladı.

23.41: Tarım ve Orman Bakanlığı: 32 ilde 119 yangın kontrol altında, 3 ilde 7 yangın devam ediyor.

Son dakika haberi... Yangın kabusu 6. gününde Korkunç görüntüler geliyor

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66