BBP'den Dulkadiroğlu'nda miting gibi SKM açılışı BBP'den Dulkadiroğlu'nda miting gibi SKM açılışı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, kentte sürdürülen önemli çalışmaları denetlemek üzere Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Vedad Gürgen'i ağırladı.

GEDAŞ Genel Müdürü Ahmet Oğulbalı'nın da katıldığı ziyaret kapsamında, heyet, Azerbaycan Devleti tarafından finanse edilen Hayrullah Mahallesi'ndeki Azerbaycan Mahallesi ve Hükümet Bulvarı'ndaki inşaat alanlarını detaylı bir şekilde inceledi.

ŞEHİR TASARIM PROJESİ HIZLA YÜKSELİYOR

Heyet, Azerbaycan Mahallesi ve Hükümet Bulvarı'ndaki inşaat alanlarında gerçekleştirilen çalışmaları yakından takip ederek, projelerin son durumu hakkında bilgiler aldı. Başkan Hayrettin Güngör, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yürütülen şehir tasarım projesinin hızla ilerlediğini vurgulayarak, "Proje kapsamında şehir merkezimize toplamda 10 bin konut ve iş yeri inşa edilecek. Bugüne kadar 3 bin 500 bağımsız bölümün ihalesi tamamlandı ve inşaatlar hızla yükselmeye başladı. Başlanan projelerin tamamlanması için ise sadece 1 yıl süre gerekiyor" açıklamasında bulundu.

KALICI KONUT VE İŞ YERLERİ

Başkan Güngör, kalıcı konut ve iş yerleri inşasının hızla devam ettiğini belirterek, şehrin modernleşme sürecinde önemli bir dönemeç yaşandığını ifade etti. Çalışmaların planlandığı gibi devam etmesi durumunda, kısa sürede bölgenin çağdaş ve konforlu bir yaşam alanına dönüşeceğini belirtti.

Bu önemli inceleme ziyareti, şehrin gelişimine katkı sağlamak adına yapılan çalışmaların başarıyla ilerlediğini gösterirken, bölge halkının yaşam kalitesinin artması için atılan adımların ne denli önemli olduğunu bir kez daha ortaya koydu.