Kredi kartı harcamaları durdurulamıyor: Yeni kısıtlamalar geliyor Kredi kartı harcamaları durdurulamıyor: Yeni kısıtlamalar geliyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, sosyal yardımlara ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Göktaş, ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik yardımların devam ettiğini ve büyüyen Türkiye’nin refahını tüm vatandaşlarla paylaştıklarını belirtti.

AİLE DESTEK PROGRAMI'NA BAYRAM AYARI

Bakan Göktaş, Türkiye Aile Destek Programı kapsamında her ay düzenli olarak yapılan ödemelerin Kurban Bayramı dolayısıyla erkene çekildiğini açıkladı. "İhtiyaç sahibi hanelerimizin yanında olmaya devam ediyoruz. Bugünden itibaren hesaplara yatıracağımız bu ödemelerle toplamda 4 milyar TL destek sağlayacağız" dedi.

BUGÜNE KADAR 84,3 MİLYAR TL DESTEK

Türkiye Aile Destek Programı çerçevesinde bugüne kadar yapılan ödemelerin toplamda 84,3 milyar TL’ye ulaştığını belirten Bakan Göktaş, "Sosyal yardım programlarımızın etkinliğini artırarak, gelişen ve değişen hayat koşullarına uyum sağlıyoruz" diye ekledi.

EŞİT VE ADİL HİZMET PRENSİBİ

Sosyal yardımlarda eşitlik ve adalet prensibini benimsediklerini vurgulayan Bakan Göktaş, "Toplumun tüm kesimlerine ulaşmayı hedefliyoruz. Hiçbir ayrım yapmadan, arz odaklı ve erişilebilir hizmet ağımız ile vatandaşlarımıza hizmet sunuyoruz" dedi.

REFAH PAYLAŞIMINDA KARARLILIK

Bakan Göktaş, Türkiye’nin refahını tüm vatandaşlarla paylaşma konusundaki kararlılıklarını yineleyerek, "Sosyal hizmet anlayışımızla kimseyi geride bırakmıyoruz" şeklinde konuştu.

Editör: İsa Aslantaş