Emniyet güçleri, suçluların peşini bırakmıyor.

INTERPOL TARAFINDAN ARANAN RAWI ALI QURESHI İSTANBUL'DA YAKALANDI

Hollanda tarafından Interpol kırmızı bülteniyle aranan uyuşturucu karteli Rawi Ali Qureshi'nin İstanbul'da olduğu tespit edildi.

'KARTEL-5' OPERASYONU BAŞLATILDI

Tespit işleminin ardından ekipler, 'Kartel-5' operasyonunu başlattı. Kağıthane'de Qureshi'nin bulunduğu adrese baskın yapan ekipler, kırmızı bültenle aranan şahsı paketledi.

İÇİŞLERİ BAKANI YERLİKAYA'DAN AÇIKLAMA

Operasyona ilişkin detaylar İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya tarafından paylaşıldı. Bakan Yerlikaya, Qureshi'nin dünya çapında uyuşturucu ticaretinde önemli bir rol oynadığını belirterek, "Ülkemizi zehir tacirlerinden temizlemekte kararlıyız" dedi.

QURESHI'NİN SUÇ KARIYERİ

Bakan Yerlikaya, Qureshi'nin Hollanda'da uyuşturucu ticareti ve ithalatında dünya çapında önemli bir rol oynadığını, geniş bir suç ağına sahip olduğunu ve kokain ithal etmek amacıyla nakliye hatları kurduğunu ifade etti.

POLİSLERİ TEŞEKKÜR ETTİ

Operasyona katılan polisleri tebrik eden Bakan Yerlikaya, açıklamasını şöyle sürdürdü:

Sahte Yatırım Operasyonu: Adana Merkezli 146 Şüpheli Yakalandı Sahte Yatırım Operasyonu: Adana Merkezli 146 Şüpheli Yakalandı

"Aziz Milletimizin Bilmesini İsterim ki; hangi büyüklükte olursa olsun, hangi bülten ile aranırsa aransın, uluslararası organize suç örgütlerine, zehir tacirlerine asla nefes aldırmayacağız. Hepsini tek tek kafesin içine koyacağız. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele, İstihbarat, Göçmen Kaçakçılığı ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüklerince yapılan müşterek çalışmalar sonucu İstanbul Kağıthane’de yakalanan ve hakkında Kırmızı bültenle yakalama kaydı bulunan Rawi Ali Qureshı’nin; Hollanda ‘da uyuşturucu ticareti ve ithalatında dünya çapında önemli bir rol oynadığı, dünyanın birçok ülkesinde geniş bir suç ağına sahip olduğu ve bunu büyük miktarlarda kokain ithal etmek amacıyla nakliye hatları kurduğu, Hollanda’ya gemi, sürat tekneleri ve havayoluyla toplam 6 Ton uyuşturucu madde sevkiyatı yaptığı, Uyuşturucu madde için depolama tesislerini organize ettiği ve Uyuşturucu maddelerin finansörlüğünü yaptığı tespit edildi. Operasyonu düzenleyen Kahraman Polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle. Ülkemizi Ulusal ve Uluslararası Organize Suç Örgütlerinden, zehir tacirlerinden temizlemeye kararlıyız."