Operasyon kapsamında örgüt lideri dahil 38 şüpheli şahıs yakalandı.

Söke KİPAŞ yangını tamamen kontrol altına alındı Söke KİPAŞ yangını tamamen kontrol altına alındı

38 ŞÜPHELİDEN 8'İ TUTUKLANDI!

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen operasyon, İstanbul, Tekirdağ ve Gaziantep'te suç işlemek amacıyla örgüt kurarak uyuşturucu madde imal ve ticareti yapan "İskoçlar Çetesi"ne yönelik olarak düzenlendi.

Operasyon sonucunda örgüt lideri de dahil olmak üzere yakalanan 38 şüpheliden 8'i tutuklandı; diğer şüphelilerin ise işlemleri devam ediyor.

ELE GEÇİRİLENLER ŞAŞIRTTI!

Operasyon kapsamında ele geçirilen materyaller ise dikkat çekiciydi.

Ekipler, örgüte ait 165 kilogram skunk, 95 kilogram eroin, 23 kilogram kokain, 15 kilogram metamfetamin, 10 bin 500 sentetik uyuşturucu hap, çok sayıda tabanca, yüklü miktarda altın, Türk lirası ve döviz buldu.

ORGANİZE SUÇ ÖRGÜTÜNÜN MAL VARLIĞINA EL KONULDU!

İlk belirlemelere göre, organize suç örgütünün toplam mal varlığının yaklaşık değeri 200-250 milyon lira olarak belirlendi ve bu mal varlığına el konuldu.

BAKAN YERLİKAYA: "OPERASYONLAR DEVAM EDECEK!"

İçişleri Bakanı Yerlikaya, operasyonla ilgili yaptığı açıklamada, "Aziz milletimizin bilmesini isterim ki organize suç örgütlerine, zehir tacirlerine, halkımızın huzurunu bozanlara hayatı dar edeceğiz, nefeslerini keseceğiz. Operasyonları düzenleyen kahraman jandarmamızı tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Aziz milletimizin duaları sizlerle. Hangi büyüklükte olursa olsun, organize suç örgütlerini çökertip adalete teslim edeceğiz." şeklinde konuştu.

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞILAN GÖRÜNTÜLER

Bakan Yerlikaya, operasyona ilişkin görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşarak, operasyonun detaylarını ve başarıyı geniş bir kitleyle paylaştı.

Operasyonun başarıyla tamamlanması, sosyal medyada da büyük yankı uyandırdı.

Editör: İsa Aslantaş