Kocaeli'nin Gebze ilçesinde bulunan Kocatepe Lojistik Fabrikası'nda gece saat 04.00 sularında başlayan yangın, 3 saati aşkın bir süredir kontrol altına alınamıyor. Fabrikada başlayan yangın kısa sürede büyüyerek diğer fabrikalara sıçradı ve çevresinde geniş çaplı hasarlara neden oldu. Olayın detaylarına dair henüz net bilgi bulunmamakla birlikte, itfaiye ekiplerinin mücadelesi devam ediyor.

YANGININ BAŞLADIĞI BARİŞ MAHALLESİ'NDE OLAY YERİNDE GENİŞ GÜVENLİK TEDBİRLERİ

Bakanlık duyurdu: 'Gülbaharlar' organize suç örgütü çökertildi Bakanlık duyurdu: 'Gülbaharlar' organize suç örgütü çökertildi

Olay, Barış Mahallesi'nde bulunan Kocatepe Lojistik Fabrikası'nda meydana geldi. Fabrikada henüz belirlenemeyen bir nedenle çıkan yangın, kısa sürede fabrikanın tamamını sarmış durumda. İlk ihbar üzerine bölgeye sevk edilen çok sayıda itfaiye, AFAD, UMKE, sağlık ve polis ekipleri, yangına müdahale etmek için olay yerine ulaştı. Ancak, şiddetli rüzgarın etkisiyle yangın hızla yayıldı ve kontrol altına alınamadı.

BÜYÜK ÇABA VE KORDİNASYONLA DEVAM EDEN MÜCADELE

Yangına müdahalede bulunan itfaiye ekiplerinin yanı sıra çevre illerden de destek ekipler sevk edildi. Ekipler, yangını kontrol altına almak için yoğun çaba sarf ediyor ancak şu ana kadar istenen sonuca ulaşılamadı. Olay yerinde zaman zaman meydana gelen patlamalar, ekiplerin işini zorlaştırıyor ve çevredeki diğer fabrikalara sıçrama riskini arttırıyor.

HAVADAN GÖRÜNTÜLENDİ: ALEVLER FABRİKALARI TEHDİT EDİYOR

Yangının büyüklüğü, olay yerini havadan görüntüleyen ekipler tarafından kaydedildi. Alevlerin yüksekliği ve şiddeti, söndürme çalışmalarının ne kadar zorlu olduğunu gözler önüne seriyor. Yangının kontrol altına alınamaması durumunda, çevredeki diğer işletmelerde ciddi hasarlar meydana gelebileceği endişesi devam ediyor.

SON DURUM VE GELİŞMELERİN TAKİBİ SÜRÜYOR

Şu an için yangının neden çıktığı ve olası can kaybı veya yaralanma durumları hakkında net bir bilgi bulunmamakla birlikte, yetkililer olayın detaylı bir şekilde araştırıldığını belirtiyor. Yangınla ilgili gelişmeler ve son durum, güvenlik ekiplerinin titiz çalışmalarıyla birlikte, bölge halkına ve kamuoyuna aktarılmaya devam edecek.