A Milli Takım, EURO 2024 Elemeleri'nde Hırvatistan ile deplasmanda karşı karşıya geldi ve sahadan 1-0'lık galibiyetle ayrıldı. Bu büyük zaferde parlayan yıldız ise Fenerbahçe'nin gururu İsmail Yüksek oldu.

İSMAİL YÜKSEK: HIRVATİSTAN'A KARŞI ZAFERİN BAŞKAHRAMANI

A Milli Takım'ın Hırvatistan'ı 1-0 mağlup ettiği bu karşılaşmanın kahramanı İsmail Yüksek oldu. Genç yetenek, rakip takımın orta sahasında büyük bir üstünlük sağladı.

İSMAİL YÜKSEK, EURO 2024 ELEMELERİ'NDE REKORLAR KIRDI

A Milli Takım'ın Hırvatistan'ı mağlup ettiği bu kritik maçta İsmail Yüksek, EURO 2024 Elemeleri'nde iki önemli rekor kırdı.

Yılın transferi! Cenk Tosun, Fenerbahçe ile anlaştı Yılın transferi! Cenk Tosun, Fenerbahçe ile anlaştı

A Milli Takım, Hırvatistan ile EURO 2024 Elemeleri'nde karşı karşıya geldi ve 1-0'lık skorla galip ayrılarak grup liderliğine yükseldi. Bu büyük zaferin başkahramanı ise Fenerbahçe'nin milli yıldızı İsmail Yüksek oldu. İsmail Yüksek, maç boyunca Hırvatistan Milli Takımı'nın tamamından daha fazla top kaparken, Modric-Brozovic-Kovacic üçlüsünün tamamından daha çok ikili mücadele kazandı.

a-milli-takimin-yildizi-ismail-yuksek-hirvatistana-sahayi-dar-etti-tum-rekorlari-alt-ust-etti

Ayrıca, İsmail Yüksek, EURO 2024 Elemeleri'nde bir maçta 8 top kapmayla bu alandaki rekoru kırdı. Aynı zamanda 15'ten fazla ikili mücadele kazanarak bir başka rekora da imza attı.

İsmail Yüksek, tek başına Hırvatistan Milli Takımı'nın tamamından daha fazla top kapan (7) ve Modric-Brozovic-Kovacic üçlüsünün tamamından daha fazla ikili mücadele kazanan (13) tek futbolcu oldu (sırasıyla 8 ve 16). Bu müthiş performansıyla İsmail Yüksek, milli takımımızın başarı grafiğini yükseltti ve EURO 2024 organizasyonuna büyük bir adım atmamıza yardımcı oldu.

Vincenzo Montella döneminde ilk maçına çıkan A Milli Takım, İsmail Yüksek'in önderliğinde büyük bir galibiyete imza atarak futbolseverlere unutulmaz bir gece yaşattı. Milli takım, bu zaferle organizasyona katılma yolunda dev bir adım atmış durumda.

Editör: İsa Aslantaş