İsrail ordusu, 7 Ekim'de Hamas'ın İsrail'e saldırmasının ardından Gazze'ye dün gece büyük bir kara harekatı düzenlediğini duyurdu.

GAZZE'YE BÜYÜK BİR KARA OPERASYONU GERÇEKLEŞTİRDİ

İsrail Ordu Radyosu tarafından yapılan açıklamaya göre, İsrail kara kuvvetleri gece boyunca Gazze'ye büyük bir saldırı gerçekleştirdi ve bu saldırı Hamas mevzilerini hedef aldı. Bu operasyon, önceki kara harekatlarından çok daha büyük bir çapta gerçekleştirildi.

NETANYAHU'DAN AÇIKLAMALAR

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Gazze'ye yönelik kara harekatına hazırlandıklarını ve "Hamas'a karşı Yeşaya kehanetini göreceğiz" ifadelerini kullandı.

Kara harekatının ne zaman ve nasıl gerçekleşeceği hakkında detay vermedi ve bu sürecin değerlendirmelerinin çoğunun kamuoyundan gizli olduğunu belirtti.

YURTDIŞINDAN SİLAH SEVKİYATI VE HÜKÜMET ELEŞTİRİLERİ

Netanyahu, İsrail'e yurtdışından silahların geldiğini ve bunun daha fazla silahlanma ile sürdürüleceğini vurguladı. Aynı zamanda vatandaşları silah kullanmaya teşvik ettiklerini ancak bunun kontrollü bir şekilde yapıldığını belirtti.

Korsan saldırısı: İsrail gemisi, 2 Türk kaptan ile kaçırıldı Korsan saldırısı: İsrail gemisi, 2 Türk kaptan ile kaçırıldı

7 Ekim'de Gazze Şeridi'nden İsrail'e yapılan saldırılar nedeniyle hükümete yönelik yapılan eleştirilere değindi ve bu konunun savaştan sonra ele alınacağını ifade etti.