Gün geçmiyor ki farklı bir dolandırıcılık haberi yaşanmasın.

Almanya'da 'Kahin' olduğunu iddia eden Serkan Ö., bir girişimcinin karısını kahin olduğuna inandırarak tam 1,3 milyon euro dolandırdı. 2018 yılından bu yana devam eden dolandırıcılıkta, mağdur kadın batıl inançlar ve sahte ritüeller aracılığıyla tuzağa düşürüldü.

YARDIMCI DOLANDIRICILIĞI FARK ETTİ

Mağdurun evine temizlik için gelen yardımcı, ev sahibinin batıl inançlar aracılığıyla dolandırıldığını fark etti. İddiaya göre sahte kahin Serkan Ö., mağdur kadına defalarca kez ritüeller uygulayarak ilaçlar verdi ve bu sayede 1,3 milyon euroluk vurguna imza attı.

1714288891_SERKANÖ

5 MİLYON EUROLUK VURGUN

Beyaz Saray'dan İsrail ve Türkiye sözleri Beyaz Saray'dan İsrail ve Türkiye sözleri

Bild gazetesinde yer alan habere göre Serkan Ö., 2011 yılından bu yana toplamda 5 milyon avroluk vurgun yaparak Almanya'yı birbirine kattı. Dolandırılan kadının kocası, "Paramızı bir daha göremeyeceğiz" diyerek üzüntüsünü dile getirdi.

LÜKS YAŞAM VE İNŞAAT ŞİRKETİ

Dolandırıcılıktan elde ettiği paralarla lüks seyahatlere çıkan Serkan Ö., Antalya'da tekne turlarından, plajlardan ve gezilerden fotoğraflar paylaştı. Serkan Ö.'nün dolandırıcılıktan elde ettiği paralarla kendine bir inşaat şirketi kurduğu da iddialar arasında.

7 YILA KADAR HAPİS CEZASI

Duruşma için Türkiye'den Almanya'ya gelen Serkan Ö. ve eşi, 7 yıla kadar hapis cezası ile karşı karşıya. Mahkeme, Serkan Ö.'nün Türkiye'de lüks hayatına döndüğünü belirtirken, soruşturmayı yürüten savcı ise Serkan Ö. hakkında Avrupa genelinde tutuklama emri çıkarıldığını açıkladı.