Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nin Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), bugün akşam saatlerinden itibaren Dulkadiroğlu, Onikişubat, Türkoğlu, Andırın ve Pazarcık ilçelerinde gök gürültülü sağanak yağış beklendiğini duyurdu.

20 Ocak Cumartesi sabah saatlerine kadar devam etmesi öngörülen yağışlar, ani sel, su baskını, ulaşımda aksamalar, dolu yağışı ve kuvvetli rüzgâr gibi olumsuzluklara neden olabilir.

TEDBİRLİ OLUNMASI İÇİN VATANDAŞLAR UYARILDI

AKOM tarafından yapılan uyarıda, vatandaşların bu olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiği vurgulandı.

Yağışlar nedeniyle oluşabilecek aksamalara karşı önlem almak adına Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin teyakkuz halinde olduğu belirtilirken, vatandaşların da herhangi bir olumsuz durumu bildirmek için 112 Acil Çağrı Merkezi’ni ve ALO 153'ü kullanabilecekleri ifade edildi.

Kahramanmaraş'ta evli adam kaçırdığı kızın ailesine kurşun yağdırdı: 1 ölü Kahramanmaraş'ta evli adam kaçırdığı kızın ailesine kurşun yağdırdı: 1 ölü

Yağış

SAHADA TÜM EKİPLER TEYAKKUZDA

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, "Sağanak yağışlar neticesinde meydana gelebilecek aksamalara mahal vermemek adına tüm araç ve personelimizle sahadayız. Ekiplerimiz teyakkuz halinde. Vatandaşlarımız herhangi bir olumsuzlukla karşılaşılması durumunda taleplerini 112 Acil Çağrı Merkezi’nden İtfaiye ekiplerine ve ALO 153’ten Afet Koordinasyon Merkezi’ne (AKOM) ulaştırabilirler" denildi.