14 ve 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem milletvekili seçimlerinde hezimet yaşayan Millet İttifakı'nda ipler koptu.

'Birleşerek kazanacağız' diyenler, seçimlerin ardından birbirini hedef aldı. Her biri yenilginin faturasını başkasına yazdı.

CHP’den Kahramanmaraş’ın Nurhak ilçesinde 3 isim belediye başkan aday adaylığı başvurusu yaptı.

Parti Genel Merkezi mevcut Başkan İlhami Bozan’ı aday gösterdi. İlçede aday adaylığı başvurusu yapan 3 isimden bir tanesi kendisinin aday yapılmaması üzerine DEVA Partisi’nin Nurhak Belediye Başkan adayı oldu.

İrfan Karatutlu-Ali Öztunç kavgası sertleşti İrfan Karatutlu-Ali Öztunç kavgası sertleşti

CHP’nin Kahramanmaraş’taki Büyükşehir ve ilçe belediye başkan adaylarının tanıtıldığı toplantıda, konuyla ilgili konuşan CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, DEVA Partisi Kahramanmaraş Milletvekili İrfan Karatutlu’nun Nurhak’ta aday çıkartıp intikam alacağım dediğini iddia ederek, “İrfan Efendi, neyin intikamı? Seni milletvekili yaptık, onun intikamını mı alacaksın” dedi.

BİZ NURHAK’TA BAŞARILI OLACAĞIZ VE YİNE ALACAĞIZ

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, “Saadet Partililer birileri gibi başka işler, hesaplar peşine düşmedi. Birileri ittifak yapıldı geldi. İttifak sayesinde vekil oldu. Şimdi diyormuş ki Nurhak’ta intikam alacağım diyormuş. İrfan Efendi, neyin intikamı? Seni milletvekili yaptık, onun intikamını mı alacaksın. Hadi oradan, hadi. Şimdi sokağa inelim, kim sana selam verecek? Ekmeğimizin tuzu yok. Benim ekmeğimin tuzu yok, vallahi yok billahi de yok. Ya sırtımızda taşıdık. Nurhak’ta 3 aday adayı vardı. Birisi aday olacak. Genel merkez mevcut başkanı aday olarak gösterdi. Benim de hiçbir şekilde dâhilim yok. Bu arkadaşımız aday oldu. Diğer aday adayı arkadaştan birisi ‘Vay beni aday yapmadınız ben gidiyorum, bilmem nereden aday olacağım’ dedi. Böyle particilik olur mu? Arkadaşın amacı hizmet değilmiş, başka bir şeymiş. İstediği kadar başka yerlerde aday gösterilsinler. Başka şeyler yapsınlar. Biz Nurhak’ta da başarılı olacağız ve yine alacağız. Diğer ilçelerde de başarılı olacağız ve alacağız” şeklinde konuştu.