AK Parti'de yeni İl Başkanı Kim olacak?

Ak Parti Kahramanmaraş’ta il başkanını değiştirdi. 24 Şubat 2018 tarihinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katılımıyla Spor Salonunda gerçekleşen İl Kongresine saatler kala, dönemin İl Başkanı Ahmet Özdemir aday gösterilmemişti.

AK Parti'de yeni İl Başkanı Kim olacak?

Tek liste ile gidilen seçimde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından aday olarak gösterilen Debgici, tek liste ile girdiği seçimde İl Başkanı olmuştu.

Ak Parti İl Başkanı olarak 2 yıl 8 ay İl Başkanlığı koltuğunda oturan Debgici önceki gün Ak Parti Genel Merkezine davet edilmişti. Teşkilattan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir’le görüşen Debgici’ye teşekkür edildiği ve aday gösterilmeyeceği söylediği öğrenildi.

Debgici’den boşalan koltuğa ise Ak Parti Onikişubat İlçe Başkanı Mücahit Kara, Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Ender Papuçcu ve Ak Parti Onikişubat eski İlçe Başkanı Fırat Görgel’in isimlerinin geçtiği öne sürüldü.

7 Kasım 2020 tarihinde yine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşecek kongrede bu üç isimden birinin İl Başkanı olması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2020, 12:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66

banner73