İş insanı ve siyasetçi Mehmet Beşen'den MADO'ya destek çağrısı!

Kahramanmaraş’ın sevilen İş İnsanı ve Siyasetçi Mehmet Beşen, MADO’ya destek çağrısında bulundu.

İş insanı ve siyasetçi Mehmet Beşen'den MADO'ya destek çağrısı!

MADO” Kahramanmaraş’ta doğdu, Türkiye’de gelişti ve dünya’da marka oldu.

Hiç şüphesiz Ülkemizde marka olmak bu kadar zor iken, Kanbur ailesi hâlâ üzerlerinden çıkarmadığı o beyaz önlükleri ve mütevazi yaşantıları ile adeta karınca misali çalışıp emek vererek, bu şehirden bir Dünya markası çıkarmanın mutluluğunu bu şehir insanlarına yaşatmış oldular.

Bugün sosyal medyada bu markaya yapılan acımasız linç girişimini kınıyor ve her Kahramanmaraşlıyı markamıza sahip çıkmaya davet ediyorum.

Bugün birçok kimse günlük hayatımızda doğduğumuz ve doyduğumuz yer ifadelerini hemen hemen çok kez kullanırız. İçi dışı bir doğal bir insan olan Maraş sevdalısı Sayın Mehmet Kanbur, Çin ile ilgili söyleşisinde doğduğu yer ve MADO tarihinde en büyük yatırımı gerçekleştireceği ÇİN’den dolayı, gayet doğal bir şekilde doyduğum yer anlamında, ben de Çinli’yim ifadesini kullanmıştır.

Bu sözden linç çıkaranlar hangi amaca hizmet ettiğini iyi anlamalıdır. Bugün Devletimiz ve Sanayicilerimiz Çin ile Ticari ilişkilerini maksimum düzeyde geliştirip büyütmeye çalışmaktadırlar. Devletimiz Çin Ülkesine boykotu olmuş olsa herhalde MADO’da orada olmaya çalışmazdı.

Konuyu, Uygur Türkü kardeşlerimizle bağdaşlaştırırsak MADO’umuza haksızlık etmiş oluruz. Bu vesile ile Cenab-ı Allah, Uygur Türkü kardeşlerimizin yar ve yardımcısı olsun tez zamanda vatanlarında özgür bir şekilde yaşamalarını nasip eylesin ve onlara bu zulmü yapanlar da planlarında boğulsun inşallah.

Gazeteci Mesut Tuğrul’da MADO için çağrıda bulundu.

Tuğrul şunları kaydetti;

“Türk milli yiyeceğini ülke sınırlarından on binlerce kilometre öteye taşımış, hem Türk kültürünü, hem Türk Bayrağını, hem Yöresel ürünlerini götürmüş hem de yurt dışında dünya devleriyle yarışarak onları alt etmiş MADO'yu yerden yere vuruyoruz.

Bu adamlar hiç mal satmasa servetleri ömür boyu 7 sülalelerine yeter. Fakat yurt dışında bir Türk Dondurması, bir Türk markası kalır mı?

Çin Büyükelçisinin kahvaltı yapmaya gittiği bir Mado Şubesinde sırf onu protesto etmek için yer isteyen bir gruba, aynı anda yer verilmediği için yapılan bu hareket bilinçli yapılan bir harekettir.

Kahramanmaraşlı, Mado'nun doğduğu yerde olan bir gazeteci olarak bu markaya sahip çıkmak memleketin görevidir.”

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2021, 15:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66