Kahramanmaraş Havalimanına yine uçak inemedi!

Kipaş Holding’in Aydın'a kazandırdığı kağıt fabrikasının açılışına katılan ve özel uçakla Kahramanmaraş'a dönen yaklaşık 170 kişi havalimanında ILS cihazının çalışmaması nedeniyle Gaziantep'e inmek zorunda kaldı.

Kahramanmaraş Havalimanına yine uçak inemedi!

Kahramanmaraş’ın tek Holdingi konumunda bulunan Kipaş tarafından Aydın'ın söke ilçesine kazandırılan kağıt fabrikasının açılışı bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleşti. Düzenlenen açılış törenine Kahramanmaraş’tanda siyasiler, bürokratlar, iş insanları ve basın mensuplarından oluşan yaklaşık 170 kişi katılım sağladı. Açılışa katılan heyet akşam saatlerinde özel bir uçakla İzmir havalimanından Kahramanmaraş’a inmek için uçuşa geçti.

Ancak uçak Kahramanmaraş semalarına geldiği esnada pilotun “iniş için ILS cihazı arızası nedeniyle sinyal alamıyoruz” anonsu sonrası Gaziantep havalimanına zorunlu iniş gerçekleşti.

Uçak, sorunsuz bir şekilde Gaziantep Havalimanı’na zorunlu iniş yaparken,  yolcular, firma tarafından kara yoluyla Kahramanmaraş’a transfer edildi. Daha önce de sık sık aynı arızadan dolayı uçaklar yine Gaziantep'e iniş gerçekleştirmişti.

Kaynak; Manşet Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2022, 11:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
Emmi
Emmi - 11 ay Önce

İyi olmuş belki bunun üzerine inşAllah ilgilenirler

SIRADAKİ HABER

banner20

banner67