Kahramanmaraş'ta çocuk dilencilerin trafik ışıklarındaki ölüm oyunu!

Kahramanmaraş'ta kırmızı ışıkta duran araçlardan para isteyen çocuklar ölüme meydan okuyor!

Kahramanmaraş'ta çocuk dilencilerin trafik ışıklarındaki ölüm oyunu!

Tehlikeli olmalarına rağmen trafiğin yoğun olduğu trafik ışıklarında dileniyor.

Kırmızı ışıkta duran araçlardan para isteyen dilenci çocuklar ölüme meydan okuyor. Araçların yoğun bir şekilde geçişlerine aldırış etmeyen dilenci çocuklar, ailelerine para götürebilmek için trafik ışıklarında duran otomobiller arasında dileniyor. Özellikle trabzon caddesi ışıkları,kafum ışıklar önü ve Kahramanmaraş/Gaziantep girişi üzerinde grup halinde dilenen çocuklara kimi araç sürücüsü tepki gösterirken, kimileri de para veriyor.

Kahramamaraş'ta son günlerde çocuk dilenci sayısındaki aşırı artış vatandaşı tedirgin ediyor.Hemen hemen bütün şehiriçi ve şehirlerarası yollardaki trafik ışıklarında karşımıza çıkan çocuk dilenciler mendil ve su satma bahanesi ile adeta kendilerini kamufle etmeye çalışıyorlar

VATANDAŞIN DUYGULARIYLA OYNUYORLAR

Son yıllarda Kahramanmaraş'ta  artan sorunların birisi haline gelen dilencilik meslek haline gelmiş durumda. Yardıma muhtaç olmadığı halde önümüze gelen ve duygu sömürüsü ile 1 -2 lira koparmaya çalışan bu kişiler, organize halde şehrin her yerine dağılarak para dileniyor. Kimisi mendil ve su satma bahanesi ile kendilerini kamufle ederken , kimisi bebeğini kucağına alarak duygu sömürüyor kimisi de Suriyeli olduğunu söyleyerek insanların duygularıyla oynuyor. Her köşe başında ve trafik ışıklarında insanların manevi duygularını sömüren dilenciler, dilencilik yapmaktan vazgeçmedikleri gibi her geçen gün sayıları artarak çoğalıyor. Her geçen gün artan dilenci sayısı vatandaşı bıktırmış durumda. Her köşe başında ve trafik ışıkları önlerinde bulunan bu dilenciler, vatandaşın canını sıkmakla kalmıyor, inandırıcılığını da kaybettiriyor.

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2020, 18:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20

banner67