Kahramanmaraş'ta İl Sağlık yaptığı hamleler ile vaka sayısını minimuma düşürdü!

Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü yaptığı başarılı hamleler ile vaka sayısını minimuma düşürdü!

Kahramanmaraş'ta İl Sağlık yaptığı hamleler ile vaka sayısını minimuma düşürdü!

Kahramanmaraş Devlet hastanelerinde koronavirüs hasta sayısındaki artışın ardından yeni alanlar oluşturulurken, alınan tedbirler de arttırılmıştı.

İl Sağlık Müdürlüğü'nün Hastanede alınan önlemler kapsamında, öncelikle Covid-19’lu hastalar ile normal hastaların bir araya gelmelerinin önlenmesi hedeflenerek vaka sayısındaki azalmayı sağladığı ön görüldü!


KORONAVİRÜSLÜ HASTALAR İÇİN YENİ ACİL SERVİS
Bu kapsamda, koronavirüslü hastaların kullandığı acil servis ile normal hastaların kullandığı acil servis birbirinden ayrılırken, koronavirüs hastaları için yeni test bölümü oluşturuldu.
Yörükselim Devlet Hastanesi’ne gelen normal hastalar mevcut acil servisi kullanırken, zemin alt kat ise koronavirüslü hastalar için acil servis haline getirildi.

Yaptığı başarılı hamle sayesinde vaka sayısında azalma oldu!
Yeni düzenlemede, acil servise gelen normal hastalarla koronavirüslü hastaların karşılaşmaları önlenmiş oluyor. Hastaneye koronavirüs şüphesi ile gelen hastalar normal hastalar ile aynı ortamda değil, yeni oluşturulan alanda tedavilerini yaptırıyorlar.

Bu sayede karşılaşma azaltılmış olup, virüsün yayılması engellenmiş oluyor!


GEREKLİ TÜM TEDBİRLERİ ALINDI

Vatandaşlar Yörükselim Devlet Hastanesi’nin güvenli bir hastane olduğunu ve hastaların tüm sağlık sorunlarının çözüme kavuştuğunu söylüyor!

O Hastalardan birisi Gülay Turaç ise açıklamalarda bulundu! Hastanedeki tüm tedbirlerin alındığını kaydeden Turaç: “Koronavirüs hastaları ile normal hastalar kesinlikle bir arada tedavi edilmiyor. Koronavirüs hastaları bir alanda, normal hastalar da farklı alanda tedavilerini sürdürüyorlar. Başta kronik hastalığı olan vatandaşlar Yörükselim Devlet hastanesine gelerek güven içinde poliklinik hizmeti alabiliyorlar Koronavirüs hastaları ile normal hastaları bir arada tedavi etmiyorlar. Bununla ilgili hem acil bölümünde hem de hastane içinde Covid-19 hastaları için ayrı bölümler oluşturulmuş. Koronavirüs hastaları ile normal hastaları bir arada tedavi edilmiyor. Koronavirüs hastaları içinde hastane çok konforlu hale getirilmiş Başta İl Sağlık Müdürümüz Ali Nuri Öksüz'e ve diğer Sağlık Çalışanlarına teşekkür ederiz, bu hizmetten çok memnunuz!'' dedi.

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2021, 23:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet sungur
Mehmet sungur - 2 hafta Önce

Bende günlerce hastaneye geldim Allah devletten razı olsn

Ayişe bengili
Ayişe bengili - 2 hafta Önce

İyi konuşmuşun haklısında virüs çoğalıyor mu azalıyor mu hemşireler de bazen sinirleniyor hastalara

Fatma
Fatma - 2 hafta Önce

Gerçekten özel hastane konforunda hizmet veriyorlar helali hoş olsun

Mehmet
Mehmet - 2 hafta Önce

Gerçekten de birçok özel hastanede yok burdaki hizmet. Emeği geçenlerin emeğine sağlık

SIRADAKİ HABER

banner63