Kahramanmaraş'ta pavyonlar kapatılıyor!

Kahramanmaraş'ta pavyonlar kapatılıyor!

Kahramanmaraş’ta eğlence mekanlarından biri olan Kahramanmaraş Pavyonları bugün saat 10.00 itibariyle İçişleri Bakanlığının kararnamesi gereğince kapatılacak. Eğlenmek isteyen kafadalar geçici bir süre pavyonlara gidemeyecek.

İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine “Coronavirüs Tedbirleri” Konulu Ek Genelge Gönderdi. Genelge ile Coronavirüs salgını nedeniyle pavyon, diskotek, bar, gece kulüplerinin bugün saat 10.00 itibariyle geçici süreliğine faaliyetleri durdurulacak.

Genelgede; Coronavirüs (Kovid-19) salgınından vatandaşları  korumak ve salgının yayılmasını engellemek için Sağlık Bakanlığı ile yapılan değerlendirilmelerde;  “Umuma Açık İstirahat ve Eğlence Yerleri” olarak faaliyet yürüten ve vatandaşların çok yakın bir mesafede bir arada bulunarak hastalığın bulaşma riskini artıracağı, bu nedenle  pavyon, diskotek, bar, gece kulüplerinin  bugün saat 10:00 itibariyle geçici süreliğine faaliyetleri durdurulacağı belirtildi.

Genelgede ayrıca, söz konusu tedbirlere ilişkin vali/kaymakamlar tarafından il/ilçe belediyeleri ile işbirliği içinde ilgi Kanun hükümleri çerçevesinde gerekli gerekli tedbirlerin ivedilikle alınması ve kolluk birimleri  tarafından konunun takip edilerek uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi istendi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66