Kahramanmaraşlı 3 isme kritik atama!

Kahramanmaraşlı Veysi Kaynak, Prof. Dr. Rafet Bozdoğan ve Mehmet Ertürkmen kritik görevlere atanması kentte sevinçle karşılandı.

Kahramanmaraşlı 3 isme kritik atama!

Şehrin önemli isimlerinden olan ve atandığı her mevkide Kahramanmaraş’a önemli kazanımlarda bulanan isimlerin yeniden göreve getirilmesi şehirde sevinçle karşılandı. Korona virüsün etkilerinin yavaş yavaş azaldığı şu günlerde bu sevinçli haber ile birlikte sosyal medya kullanıcıları yorum üstüne yorum yaptı. 
İlk olarak Türkiye’nin en önemli kurumlarından olan Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Kahramanmaraşlı Prof. Dr. Rafet Bozdoğan getirilmesi hem Türkoğlun’da hem de Kahramanmaraş’ta sevinçle karşılandı 
İkinci olarak 65 Hükümet Başbakan Yardımcılığı görevini yürüten siyasetçi Veysi Kaynak, Ziraat Bankası Yönetim Kurulu Başkan Vekilliğine getirildi. Bu haber ise özellikle sosyal medya kullanıcıları tarafından olumlu karşılandı. 
Üçüncü olarak Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı, olan Kahramanmaraşlı  Mehmet Ertürkmen’in Şekerbank Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanması yine olumlu karşılandı. Ertürkmen’in iki görevi yürüteceği de öğrenildi. 
KAHRAMANMARAŞ’I NE BEKLİYOR
Özellikle finans ve savunma alt yapısı alanında yapılan bu kritik atamalar ile şehirde ilk kez iki sektörde de söz sahibi olunacak.  Öte yandan Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akbenin’de Kahramanmaraşlı oluşu ile birlikte   Sanayinin ihtiyaç duyduğu likitide sorununu Veysi Kaynak’ın ve Ertürkmen’in yardımı ile çözüleceği, savunma otomotiv, uzay sanayisi alanında ise yetenekli gençlerin TUSAŞ Kurumuna alınması konusunda ise sıkıntı yaşanmayacağı bildirildi. 
UZAY SANAYİNDE NELER OLACAK?
Prof. Dr. Rafet Bozdoğan’ın TUSAŞ’a gelmesi ile birlikte Kahramanmaraş’ın 2020 Mayıs Savunma ve Havacılık Sanayi ihracatının  28 bin 18 Dolardan daha yüksek rakamlara çıkması bekleniyor. Öte yandan uçak mühendisi veya teknolojik anlamda iyi olan fakat keşfedilemeyen her öğrenci Prof. Dr. Rafet Bozdoğan ve ekibi tarafından artık bulanabilecek.  
BANKACILIK SEKTÖRÜNDE NELER OLACAK? 
Kahramanmaraş’ta BDDK verilerine göre 2020 yılı ilk 3 ayı sanayicilerin Mevduat büyüklüğü 9 milyon 086 bin 297 TL’ye ulaştı. Aldığı her bir kuruşu üç kuruşa çeviren Kahramanmaraşlı sanayiciler,  Veysi Kaynak ve Mehmet Türkmener sayesinde finans sektöründe bir Kahramanmaraşlı firmanın veya sanayi yatırımcısının müracaat etmesi halinde krediler anında onaylanarak çarkların hızlıca dönmesi sağlanacak.

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2020, 13:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63