Mali Müşavirlerin seçim heyecanı!

12 Mayıs (Yarın) yapılacak olan Kahramanmaraş Serbest Muhasebeciler Mali Müşavirler Odası (KMSMMMO) seçimlerine sayılı saatler kala, adaylar son açıklamalarını bugün yapılan genel kurulda yaptı.

Mali Müşavirlerin seçim heyecanı!

613 üyesi bulunan KMSMMMO Olağan Genel Kurulu divan kurulu üyelerinin seçimi ile başladı. Divan Kuruluna Başkan olarak Osman Gemci, Ahmet Özdoğan, Mesut Döner ve Ahmet Gemci seçildi. Kahramanmaraş Serbest Muhasebeciler Mali Müşavirler Odası (KMSMMMO) binasında yapılan genel kurul saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı. Genel kurul maddelerinin okunmasının ardından başkan adayları birer konuşma yaptı.

“Mesleğimiz İçin Biz Varız sloganı” ile yola çıkan Abdullah Kalın burada yaptığı açıklamada: “Ekip arkadaşlarımla birlikte, mesleğimiz için “BİZ VARIZ” diyerek, aday olduk, bizleri yalnız bırakmayarak katılımlarınız için teşekkür eder, şahsım ve arkadaşlarım adına selam ve saygılarımı sunarım. Memleket sevdamız, meslek sevdamız, şehrimiz ve emeğimiz için; ‘Ortak Akıl, Birlikte Yönetim’ anlayışı ile tüm meslek mensuplarımızın katılımıyla Kahramanmaraş Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odamızı yönetmeye talip olduk” dedi

KURUMSAL YÖNETİM

Kalın şöyle konuştu: “2010 yılında çıktığımız bu kutlu yolculukta, ‘Kurumsal Oda, Kurumsal Kimlik ve Kurumsal Yönetim’ anlayışı ile mesleğimiz ve meslektaşlarımızın temsili noktasında mesai kavramı gözetmeden çalıştık ve çalışmaya devam edeceğiz.

ŞİMDİ NEREDE KALDIK

Şimdi ‘Nerede Kalmıştık’ sloganıyla kaldığımız yerden hedeflerimize ulaşmak için, odamızın dününde bugününde olduk, yarınında da daha güçlü, daha etkin, hep birlikte ve beraber olmaya devam edeceğiz. Mesleğimiz her geçen gün çok daha fazla önem kazanmaktadır. ‘Bilgi, Teknoloji ve İnteraktif Çözümler’ ön plana çıkmaktadır. Meslektaşlarımıza odamız bünyesinde hizmet içi eğitimlerle, bu çözümlerin en önemli ve en etken unsurunu oluşturmaktadır. Bu yoğun iş çalışma ve eğitim aşamalarında, ayrıca meslektaşlarımızın, stres yönetiminin de göz ardı edilmemesi gerekmektedir. Odamız bünyesinde sosyal alanları, sosyal aktiviteler ve etkinlikler fazlası ile yapılması gerekmekte, hatta meslektaşlarımızın bir araya gelerek kaynaşmaları noktasında çok önem arz etmektedir. ‘Mesleğimiz İçin Biz Varız’ temasıyla çıktığımız bu yolda, siz meslektaşlarımızı ‘Odamıza Sahip Çıkmaya’ davet ediyoruz. Sizlerden aldığımız güçle, ‘Güçlü Bir Yönetimle’ mesleğimiz için biz varız. Sizin gibi birbirinden kıymetli, birbirinden özel insanlarla beraber ‘Sen Ben Varsak, Biz Varız.’

Kurumsal kimlik, kurumsal oda, kurumsal yönetim; Odamız kurumsal ciddiyet, kurumsal disiplin, kurumsal yönetim anlayışı içerisinde, samimiyetle meslektaşlarımızın odamızda aktif katılımı ve katkılarıyla birlikte beraber yöneteceğiz.

ORTAK AKIL BİRLİKTE YÖNETİM

Odamızda tüm üyelerimizin katılacağı aylık istişare ve bilgilendirme toplantıları ile yine en geç üç ayda bir tüm üyelerimizin katılacağı mesleki sorunlarımızın tartışılıp değerlendirilip serbest kürsü ile isteyen üyelerimize söz verileceği ve sonuçlarının değerlendirilerek bildiri olarak yayınlanacağı toplantılar yapılacaktır.

HİZMET AKDİ İLE ÇALIŞAN MESLEKTAŞLARIMIZ

Bağımlı olarak çalışan meslektaşlarımızın hakları noktasında, ücret tarifesi belirlenmesi hususunda yasama ve yürütme organları üzerinde her türlü çalışmayı yaparak, her zaman ve her durumda yanlarında odalarının olduğunu bilecek ve hissedeceklerdir.

HAKSIZ REKABET VE KORSANLA MÜCADELE

Odamızda, haksız rekabet ve korsanla mücadele için komisyon kurulacaktır. Asgari tarife altında defter tutan veya bir meslektaştan almış olduğu ücretin altında teklif vererek defter transferi yapanlar hakkında, sonuçları her ne olursa olsun, haksız rekabet kurulu ve disiplin yönetmelikleri çerçevesinde gerekli her türlü işlemler yapılacaktır.

STAJYERLERİMİZE VE ÜYELERİMİZE EN İYİ HİZMETİ VERMEK

Odamızda, mümkün olduğunca başkan, olmadığı zamanlarda muhakkak bir yönetici hazır bulunacaktır.

KADIN MESLEKTAŞLARIMIZA POZİTİF AYRIMCILIK

Odamızda dönemimizde başlatmış olduğumuz kadınlar günü programımızı geliştirip genişleterek, kadın üyeler komisyonu kurarak birlik ve beraberliklerini artırmak, aralarındaki dayanışmayla yönetim üzerinde söz haklarını artırmak ve odamızda ön plana çıkartarak pozitif ayrımcılık yapılacaktır.

HAKSIZ REKABETLE DEĞİL KALİTELİ HİZMET

mesleki eğitimler, standartların yükseltilmesi, sosyal aktivitelerle üyelerimizin bir araya gelmelerinin paylaşımlarının artması, haksız rekabet ve korsanla mücadele, mesleki dayanışma ile birlikte meslektaşlarımız arasında hizmette kalitede tatlı rekabetin yaşandığı süreç haline getirilecektir.

GEZİ ORGANİZASYONLARI

Odamızda üyelerimiz ve aileleri için, yılda en az iki defa yurtiçi, en az bir defada yurtdışı olmak üzere tur organizasyonları yapılacaktır. Genel Kurulda aday olan, tüm adaylara başarılar diler, kazananın mesleğimiz odamız şehrimiz olmasını dilerim

KMSMMMO Olağan Genel Kurul toplantısına katılan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Arif Şen ise bir konuşma yaparak adaylara başarılar diledi.

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2019, 18:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER