Vekil Öztunç: "Cumhuriyet Savılarını göreve davet ediyorum!''

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Onikişubat Belediyesinde yapıldığı öne sürülen operasyon hakkında konuştu. Öztunç: “Cumhuriyet Savcılarını göreve davet ediyorum. Bu basın toplantısını ihbar kabul etsinler. Yakalananlar itirafçı oldular, ben dosyaları okudum ama gizlilik kararı nedeniyle açıklama yapamıyorum. Savcıları göreve davet ediyorum” dedi

Vekil Öztunç: "Cumhuriyet Savılarını göreve davet ediyorum!''

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kahramanmaraş İl Başkanlığı binasında basın mensuplarının karşısına geçen Ali Öztunç, barışpınarı harekatı, basın komisyonu, Gaziantep’in kurutuluşunun Cumhurbaşkanlığı himayesinde yapılması ve Onikişubat Belediyesi hakkında önemli açıklamalar yaptı.

Öztunç’un konuşmasından satır başları şöyle

BARIŞPINARI HAREKATI

Sayın Cumhurbaşkanı ile görüşüldü. Bir defa silahların susması sevindiricidir. Bu bizi mutlu ediyor. Önceki gün Trump mektubu Türkiye'ye damgasını vurdu. Biz meclisteydik, yargı paketi ile ilgili çalışmalar yapılıyorduk. Mektup piyasaya düştü. Tarihe Trump mektubu diye geçecek. Bu hani Johnson Mektubu var ya tarihte, bir de Trump mektubu oldu. Amerika Birleşik Devletleri Başkanı ne yaptığını bilmiyor. Akşam başka bir şey söylüyor sabah başka bir şey söylüyor

GAZİANTEP 100 YIL KUTLAMALARI

Pek çoğunuzun bilgisi var Gaziantep’in işgalinden kurtuluşunun 100. Yılı. Kahramanmaraş'ın da 100'üncü yılı. Gaziantep'in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yılı Sayın Cumhurbaşkanının himayesinde yapılacak. Kahramanmaraş'ın ki niye yapılmıyor? Nedir bu Kahramanmaraş ve Gaziantep arasındaki ayrımcılık? Biz de düşmanı buradan göndermedik mi? Düşman buradan atılmadı mı ? Kahramanmaraş bedel ödemedi mi? Gaziantepli de bedel ödedi. Bunun yapılmasından rahatsızlık duymuyorum. Gaziantep'in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yıl etkinliklerinin Cumhurbaşkanlığı himayesinde yapılması doğrudur. Ama Kahramanmaraş'a da yapılmalı. AK Parti'nin yöneticilerine sesleniyorum; Kahramanmaraş'taki Milletvekillerine, yöneticilere, Büyükşehir Belediye Başkanına sesleniyorum bir Fatma Şahin kadar olamıyor musunuz?

BASIN KOMİSYONU KARARI

Hayırlı olsun medya komisyonu kurulmuş. Memlekete hizmete gelince tık yok, medyayı susturmak reklam vermemek hemen komisyonlar kurulmuş. Kimdir bu komisyonun başkanı? hangi sıfatla kurdu? Bu komisyonda kimler var? Ne yaptırıyorsunuz? yerel basının can damarı reklam ve ilandır. İlan ve reklam vermezsen basın ayakta duramaz. İlanı ve reklamı da şantaj ve tehditle vermeyeceksin. İlanı, reklamı gazetenin tirajına göre verebilirsin, gazetenin okunmasına göre verebilirsin. Ayakta durması için vermek zorundasın. Belediyeler vermek zorunda. Niye vermiyor reklam Büyükşehir Belediyesi? Neyi bekliyor? Benim ile ilgili olumsuz haber yapma, benimle ilgili hep güzel haberler yap, yıka yağla o zaman reklam veririm. Yok öyle bir şey. Ayıptır. Medyaya haksızlıktır. Gazetecileri öldürmektir. Eğer bir komisyon kurulacaksa O komisyon reklamın paylaştırılması için kurulur. Ama insanlara benimle ilgili haber yapacaksın, aleyhimde haber yapmayacaksın, şu Parti’nin hakkında yazacaksın demek için kurulmaz. Takipçisiyiz. Hepsini biliyoruz

ONİKİŞUBAT BELEDİYESİ

Kahramanmaraş'ta birkaç haftadır yapılan operasyonlara dikkat ile izliyoruz. Bazı kamu ve kuruluşları ve Onikişubat belediyesine yönelik bir operasyon gerçekleştirildi. Operasyon neticesinde bazı isimler gözaltına alındı. Kaçakçılık ve Organize de ifadelerini verdiler. Sonra gittiler savcılık ifadelerini verdiler. O ifadelere hakimim, ilk önce onu söyleyeyim. Dosyada gizlilik kararı var, ifadede neler olduğunu söyleyemiyorum. Ama biliyorum. Dosyada gizlilik kararı var olduğu için söyleyemiyorum. Şimdi söylemiyorum. Ama ne olduğunu biliyorum.

İHBAR KABUL EDİLSİN

Ne almış, hangi ihalelerde usulsüzlük yapılmış? Hangi araziler imara açılmış? İmardan geçirilmiş? Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı bu konuda adım atmak zorundadır. Ben daha önce bir açıklama yaptım sosyal medyadan ihbar kabul edilmedi. Bu basın toplantım ihbar kabul edilsin. Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcısı, bu basın toplantısını bir ihbar kabul etsin ve gereğini yapsın. İddialar var, ben söylemiyorum.

İTİRAFÇI OLDULAR

Ben söylemedim bir milletvekili söyledi. O vekil ben değilim. Başka bir vekil, bir belediye başkanı açıklama yapıyor. Başka şeyler söylüyor. Bu gözaltına alınanlar itirafçı oldu. Okudum gizlilik kararı var dosyada söylemiyorum. Söyleyemiyorum şimdilik söyleyemiyorum. Gözaltına alınanlar itirafçı oldu, anlattılar isimler verdiler. Kimlerin telefona çıktığını söylediler. Ateş olmayan yerden duman çıkmaz. Bir an evvel yargı bu işi tarafsızca şeffafça yapmak zorunda. Sonuçlandırmak zorunda.

BU BASIN TOPLANTISI BİR ÇAĞRIDIR

Dava sürüyor. Sayın başsavcılık makamına bir çağrıdır bu konuda başsavcılık olarak gereğini yapsın. Bunlar kavga ediyor vatandaş hizmet bekliyor. Evlerindeki kavga yüzünden millete hizmet gitmemeye başladı. Yazıktır! Kahramanmaraş'a günahtır. Bu millet sizin kavgamızı çekmek zorunda değil. 31 Mart seçimlerinde bu memleket size bize hizmet yapın oy verdi. Madem böyle yapacaktınız niye aday oldunuz? Açık açık soruyorum Onikişubat Belediyesine yapılan bu operasyon bir CHP'li Belediye yapılsaydı ne olurdu? O belediye başkanı açığa alır mıydı? Alınırdı! Kayyumlar gelirmiydi? Gelirdi!

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2019, 12:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tarık
Tarık - 2 yıl Önce

Kahramanmaraşa birtek sahip çıkan vekil helal olsun öbürleri torpil ile geldikleri için maraşımıza bir şey isteyemiyorlar tırnaklarıyla kazıyarak gelen yok

SIRADAKİ HABER

banner23

banner66

banner63

banner67