Kahramanmaraş'a komşu iller arasında bulunan Adıyaman'da yaşanan depremlerin ardından, deprem uzmanı Naci Görür, dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Görür, Adıyaman'daki depremlerin ardından bazı illeri riske işaret ederek uyarılarda bulundu.

Başkan adayı Toptaş: Hemşehrilerimizin güvenine layık olmak için var gücümüzle çalışacağız Başkan adayı Toptaş: Hemşehrilerimizin güvenine layık olmak için var gücümüzle çalışacağız

ARTÇI DEPREM ENDİŞESİ: TAŞDAMLAR-ÇELİKHAN/ADIYAMAN

Naci Görür, sosyal medya hesabından yaptığı harita paylaşımında, "Taşdamlar-Çelikhan/Adıyaman’da deprem oldu. Deprem Doğu Anadolu Fayı'nın üzerinde ve Bitlis-Zagros Bindirme kuşağının çok yakınında. Bu özelliği ile artçı bir deprem olarak kabul edilebilir" ifadelerini kullandı.

ÖNLEMLER ALINMALI: ADIYAMAN-HAKKARİ ARASINDA DEPREM DİRENÇLİ KENTLER

Görür, daha önce Bitlis/Zagros kuşağına dikkat çekerek, "Bu tweetlerde Hakkari ve Bitlis/Zagros Bindirme kuşağına dikkati çekiyoruz. Bugün de aynı şeyi söylüyorum. Adıyaman-Hakkari arasında ve Tunceli ile Bingöl'de Deprem Dirençli Kentler faaliyetleri sürdürülmelidir."

DEPREME HAZIRLIK ÇAĞRISI: ÜLKEMİZDE DEPREM DİRENÇLİ KENTLER İSTİYORUZ!

Depremden korkmamak için depreme hazır olmanın önemine vurgu yapan Görür, "Bakın bugün Japonya’da 7’nin üzerinde deprem oldu, 1 kişi bile ölmedi. Ülkemizde deprem dirençli kentler istiyoruz. Kampanyaya yazılarak, talep ederek katkı veriniz" şeklinde konuştu.

Kahramanmaraş ve çevresindeki bölgeler, Görür'ün uyarıları doğrultusunda deprem hazırlıklarını artırmaya yönelik çalışmalara hız kazandırıyor.