Kahramanmaraş'ın Dulkadiroğlu İlçesi'ne bağlı Yeniyurt Mahallesi sakinleri, 20 Eylül 2023 Çarşamba günü elektrik kesintisi yaşayacaklar. AKEDAŞ, bu kesintinin 09:00-16:30 saatleri arasında gerçekleşeceğini duyurdu.

Büyük depremden 15 ay sonra Kahramanmaraş! Şehirde durum nedir? Vahit Kirişçi açıkladı... Büyük depremden 15 ay sonra Kahramanmaraş! Şehirde durum nedir? Vahit Kirişçi açıkladı...

KESİNTİ DETAYLARI

Elektrik kesintisi, Yeniyurt Mahallesi'nde 20 Eylül 2023 Çarşamba günü boyunca 09:00-16:30 saatleri arasında planlanmıştır. Bu süre zarfında, elektrik enerjisi geçici olarak kesilecek ve bu kesinti sırasında mahalle sakinleri elektrikli cihazlarını kullanamayacaklar.

AKEDAŞ yetkilileri, bu kesintinin periyodik bakım ve altyapı çalışmaları için gerekliliğini vurgulayarak, kesintinin olumsuz etkilerini en aza indirmek için gerekli önlemlerin alınacağını belirtti.

Mahalle sakinleri, elektrik kesintisi süresince gıda ve ilaçlarını etkilenmeyecekleri şekilde saklamaları ve gerektiğinde acil durumlar için hazırlıklı olmaları önerildi. Elektrik kesintisinin belirtilen süre içinde tamamlanması planlanmaktadır, ancak herhangi bir gecikme durumunda AKEDAŞ yetkilileri tarafından gerekli bilgilendirme yapılacaktır.