Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde faaliyet gösteren özel bir banka şubesinde çalışan 42 yaşındaki C.B., müşterilerin hesaplarından yaklaşık 50 milyon lirayı zimmetine geçirdiği iddiasıyla gözaltına alındı.

Suçunu savcılık sorgusunda itiraf eden C.B., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

MÜŞTERİ ŞİKAYETİ İLE ORTAYA ÇIKTI

Bir banka müşterisi, hesabında beklenmedik bir şekilde eksik bakiye fark edince müşteri hizmetlerini arayarak durumu bildirdi.

Banka, müşterinin şikayetini değerlendirerek, hesaptaki paraların başka bir hesaba aktarıldığını tespit etti.

Olayın üzerine banka, Elbistan'a bir müfettiş gönderdi.

50-milyon-lirayi-zimmetine-gecirmisti-tutuklama-karari-verildi

20 HESAPTAN 50 MİLYON LİRA ZİMMETİ

Müfettiş tarafından yapılan incelemede, C.B.'nin uzun süredir hareketsiz kalan 20'nin üzerindeki hesaptan toplamda 50 milyon lirayı zimmetine geçirdiği belirlendi.

Banka, durumu Elbistan Cumhuriyet Başsavcılığı'na bildirerek suç duyurusunda bulundu.

Kahramanmaraş'ta bu ilçede oturanlar dikkat: Su kesintisi başladı! Şişelerinizi, kovalarınızı doldurun Kahramanmaraş'ta bu ilçede oturanlar dikkat: Su kesintisi başladı! Şişelerinizi, kovalarınızı doldurun

SUÇUNU İTİRAF ETT, TUTUKLANDI

Perşembe günü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Büro Amirliği ekiplerince gözaltına alınan Cengiz Biber, emniyetteki sorgusunda susma hakkını kullandı.

Dün sabah saatlerinde adliyeye sevk edilen C.B., savcılık sorgusunda suçunu itiraf ederek nöbetçi hakimlikçe tutuklandı.

TAŞINMAZLARI DEVRETTİ İDDİASI

C.B., işlerinin kötü gitmesi üzerine zimmetine geçirdiği paraları düzeltmek için ticaret yapmaya başladığı, ancak başarılı olamayınca diğer hesaplardan da para çektiği öne sürüldü.

Müfettişin gelmesiyle durumun ortaya çıkacağını anlayan C.B., üzerindeki ev, otomobil gibi taşınmazları başkalarına devrettiği iddia edildi.