Hayrullah Mahallesi'nde, Azerbaycan Devleti ve Türkiye Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) iş birliğiyle yürütülen yeni kentsel dönüşüm projesinde, konut ve iş yerlerinin inşaatı hız kazandı.

Proje kapsamında, 3 bloğun temeli atıldı ve 7 bloğun zemin çalışmaları devam ediyor. Planlara göre, bölgeye toplamda Azerbaycan Devleti'nin katkılarıyla 2 binin üzerinde yeni konut ve iş yeri inşa edilecek.

AW131503_02

KAHRAMANMARAŞ'IN YENİDEN İNŞASI

Yeni Kahramanmaraş'ın yeniden inşası ve gelişimi için alt yapı ve üst yapı çalışmaları sürerken, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nın koordinasyonunda şehir merkezindeki kentsel tasarım projesi de büyük ilerleme kaydediyor.

Kahramanmaraş'ta muhteşem manzara hayran bıraktı! Doğa fotoğrafçıları akın etti Kahramanmaraş'ta muhteşem manzara hayran bıraktı! Doğa fotoğrafçıları akın etti

Bu projelerle, şehir merkezinin yeniden canlandırılması ve modern bir görünüme kavuşturulması hedefleniyor.

AW131503_01

HUMMALI İNŞAAT ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Hayrullah Mahallesi'ndeki projede, otopark, iş yeri ve konutlardan oluşan 3 bloğun temeli atıldı ve 7 bloğun zemin hazırlıkları hızla devam ediyor.

Bu gelişmeler, bölgenin modern bir yaşam alanına dönüşümünde önemli bir adım olarak görülüyor.

AW131503_05

HAYDAR ALİYEV İLKOKULU VE SOSYAL DONATI ALANLARI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in katılımıyla temeli atılan Haydar Aliyev İlkokulu'nun inşası da aynı hızla ilerliyor. Kentsel tasarım projesinin bir parçası olarak, bölgeye 2 binin üzerinde konut ve iş yeri, sosyal donatı alanları, kültür merkezi, okul ve yeşil alanlar kazandırılacak.

AW131503_04

ŞEHİR MERKEZİNİN CANLANMASI

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nın öncülüğünde gerçekleştirilen bu proje ile şehir merkezi eski canlılığına ve dinamizmine kavuşacak. Yerel halktan Yavuz Us, "Azerbaycan'ın desteğiyle başlayan bu çalışmaların bir an önce tamamlanarak hak sahiplerine teslim edilmesini dört gözle bekliyoruz" dedi.

AW131503_03

Durdu Mehmet Türkçü ise, "Yaşadığımız zorlukların ardından, devletimizin desteğiyle bir an önce yeni evlerimize taşınmayı umuyoruz" şeklinde konuştu.

AW131503_06