Maksutlu ve Bertiz Sakinleri Mutlu: Yeni Güzergah ile Ulaşım Sorunu Çözüldü Maksutlu ve Bertiz Sakinleri Mutlu: Yeni Güzergah ile Ulaşım Sorunu Çözüldü

Kahramanmaraş'ta 6 Şubat tarihinde meydana gelen depremlerin ardından, ağır hasar alan 2 katlı müstakil bir ev, mahalle sakinlerine büyük endişe ve korku veriyor.

Bu ağır hasarlı evin hemen karşısında yaşayan vatandaşlar, yapının her an çökebileceği korkusuyla, evin derhal yıkılmasını talep ediyorlar.

agir-hasarli-bina-mahalleliyi-korkutuyor2

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat tarihinde yaşanan 7,7 ve 7,6 şiddetindeki depremlerin üzerinden tam 214 gün geçti.

Bu felaketler, "Asrın Felaketi" olarak adlandırılmış ve birçok yapı yıkılmış veya ağır hasar görmüştü. Merkez Dulkadiroğlu ilçesinde bulunan Kayabaşı Mahallesi'nde yer alan Mesut Can Caddesi üzerindeki 2 katlı müstakil ev, 6 Şubat tarihindeki depremlerde ağır hasar almış ve kullanılamaz hale gelmişti.

agir-hasarli-bina-mahalleliyi-korkutuyor1

Aynı sokakta bulunan bu ağır hasarlı binanın karşısında yaşayan vatandaşlar, bu yapının tehlikeli olduğunu düşünüyor ve yıkılmasını istiyorlar.

Yapının, her an çökebilecekmiş gibi göründüğünü, hatta altından çocukların sık sık geçtiğini ifade eden mahalle sakinleri, binanın tehlike oluşturması nedeniyle geceleri uyuyamıyorlar.

agir-hasarli-bina-mahalleliyi-korkutuyor5

"BURADA CAN GÜVENLİĞİ HİÇ YOK"

Kendi can güvenliklerinin riske girdiğini ve bu tehlikeli evin karşısında yaşadıklarını belirten Nizamettin Gökdeniz, "Bu koşullarda yaşamak istemiyoruz, ancak sınırlı imkanlarımızla devam ediyoruz. Sürekli çarşıya veya bakkala gitmek zorunda kalıyoruz, bu çocuklara yazık oluyor" dedi. Binanın 7 aydır bu şekilde durduğunu dile getiren Mehmet Dökme, yapının bir an önce yıkılmasını talep ediyor. Hem kendileri hem de çocuklar için büyük bir risk taşıyan bu sokakta yaşayan Mehmet Esen ise, "Burada can güvenliği hiç yok. Birisinin başına bir briket düşse, yerinde ölür. Bu durumun bir an önce çözüme kavuşturulması gerekiyor" diye konuştu.

agir-hasarli-bina-mahalleliyi-korkutuyor4

agir-hasarli-bina-mahalleliyi-korkutuyor3

Editör: İsa Aslantaş