Kahramanmaraş Valisi Mükerrem Ünlüer ile Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’ün ortaklaşa düzenlediği basın toplantısında, şehir merkezinde Azerbaycan Hükümetinin ve Emlak Konutun yaptığı inşaat alanlarında evi ve işyeri olan hak sahiplerinin durumuyla ilgili de net açıklama yapıldı.

Malatya Akçadağ Depremi: Tehdit mi, Olağan mı? Dikkat çeken Kahramanmaraş vurgusu Malatya Akçadağ Depremi: Tehdit mi, Olağan mı? Dikkat çeken Kahramanmaraş vurgusu

Azerbaycan hükümeti tarafından yaptırılan Azerbaycan Mahallesi ve şehir merkezinde emlak konut tarafından yapılan çalışmaların tüm hızıyla sürdüğünü belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör; “Kentsel tasarım çalışmasının yapıldığı alan içerisinde evi, dairesi veya işyeri olan tüm hak sahiplerinin hakkı gözetilecek. Bu alan içerisinde evi olan varsa evini, işyeri olan varsa işyerini alacak. Hiç kimse buradan bir hak kaybına uğramayacak. Sadece dairelerin metrekaresinde düşme olabilir, onun dışında herkese bulunduğu yerden daire veya işyeri verilecek.” ifadelerini kullandı.

Editör: İsa Aslantaş