Dursun Özbek'ten Fenerbahçe'ye İğneli Sözler: "Pis Oyunlara..." Dursun Özbek'ten Fenerbahçe'ye İğneli Sözler: "Pis Oyunlara..."

Kahramanmaraş Yerel Amatör Lig müsabakaları, her geçen gün artan zorluklarla karşı karşıya. Liglerde 1. Amatör Yerel Lig son haftalara yaklaşırken, 2. Amatör Küme müsabakaları ise gece maçlarıyla lige giriş yapıyor.

FELAKETİN İZLERİ HÂLÂ DERİN

Kahramanmaraş, 6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan ve Asrın Felaketi olarak nitelendirilen depremlerle sarsıldı. 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki bu depremler, Türkiye'nin en büyük felaketlerinden biri olarak tarihe geçti. Milyonlarca insanın hayatını kaybettiği, evsiz kaldığı ve stadyumların acil müdahale olarak kullanılarak çadır kente dönüştürüldüğü Kahramanmaraş'ta, çadır kazıklarının zeminlere açtığı yaralar nedeniyle stadyumlar ağır hasar aldı. Bu durum, müsabakaların gerçekleştirildiği sahaların yetersizliğini daha da belirgin hale getirdi.

WhatsApp Image 2024-03-04 at 11.07.15

MÜSABAKALAR GECEYE KAYIYOR

Müsabakalar, hazır kıta yer alan sahalarda oynatılmaya çalışılıyor ancak yetersiz sahalar nedeniyle maçlar geç saatlere kayıyor. Sabah saat 10.00’da başlayan müsabakalar, akşam 22.00’ye kadar devam ediyor. Özellikle yeni perdeyi aralayan 2. Amatör Küme 1. Hafta müsabakaları, geç saatlerde gerçekleştiği için dikkatleri üzerine çekiyor.

TERTİP KOMİTESİNİN İLGİSİZLİĞİ

Kahramanmaraş'ta futbolun temeli olan ve ilk kurulan takımların mücadele etmesi gereken 2. Amatör Lig, hafta sonu oynanan müsabakalarla başladı. Ancak maçların planlanması ve organize edilmesi gereken Tertip Komitesi üyeleri ile kulüplerin temsilcileri, akşam maçlarına gelmeyerek takımların sahipsiz olduğunu ortaya koydu. Heyecan dolu mücadelelerin yaşandığı müsabakalarda, takımların 3 puan için kıyasıya mücadele ettiği görülürken, soğuk havaya rağmen hakemler, sağlık personeli ve saha komiserleri görevlerinin başındaydı. Ancak, Tertip Komitesi üyeleri, gece saatlerindeki soğuk hava ve çetin şartlar nedeniyle maç yerine evlerinde süper Lig müsabakalarını tercih etti.