Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın Aile ve Gençlik Fonu ile başlattığı destek programı, yeni evlenen çiftlere nefes aldıracak bir fırsat sunuyor!

Başvurular Başlıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim vaatlerinden biri olan ve beklenen gün geldi çattı! Yeni evlenen çiftler için sunulan 48 ay vadeli, 150 bin lira faizsiz kredi desteği için başvurular bugün itibarıyla başlıyor.

Aile ve Gençlik Fonu Destekliyor

Bu dev kredi desteği, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın himayesinde kurulan Aile ve Gençlik Fonu tarafından sağlanacak. Fonun amacı, aile müessesesinin güçlenmesine ve genç girişimcilere destek olmaktır. Bu kapsamda fon, petrol, doğal gaz ve maden kaynaklarından elde edilen gelirin yüzde 20’sini kullanacak.

Zorunlu Eğitim ve Danışmanlık Şartı

Krediye başvuracak çiftlerin önemli bir taahhütü var: Aile ve Gençlik Fonu'nun sağlayacağı evlilik öncesi ve sonrası zorunlu eğitim ve danışmanlık hizmetlerinden yararlanmayı kabul etmek.

Başvurular Nereden Yapılacak?

“Bilerek ve isteyerek iftira atmanın ‘melunluk’ olduğunu hatırlatırız” “Bilerek ve isteyerek iftira atmanın ‘melunluk’ olduğunu hatırlatırız”

Başvurular, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın resmi internet sitesi üzerinden alınmaya başlandı.

Kimler Başvurabilir?

Başvurular ilk etapta Adıyaman, Gaziantep’in İslahiye ve Nurdağı ilçeleri ile Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya’daki gençler için açılacak. Başvurmak isteyen çiftlerin 18-29 yaş arasında olmaları ve gelir toplamının brüt iki asgari ücreti aşmaması gerekiyor.

Başvuru Zamanı

Başvurmak isteyenlerin resmi nikah gününe en az iki ay, en fazla altı ay kalmış olması gerekiyor.

Kahramanmaraşlı gençler için bu fırsatı kaçırmayın! Başvurular bugün başladı, hayallerinizi süsleyen evliliğe ilk adımı atmak için şimdi harekete geçin!