Yerel seçimlere sayılı günler kala, AK Parti'nin Kahramanmaraş'ta çıkartacağı belediye başkan adayları merak konusu oldu. Teşkilat istişareleri tamamlandı ve sıra Aday Belirleme Komisyonu’nda.

AK PARTİ, ADAY BELİRLEME SÜRECİNDE SONA YAKLAŞIYOR

Kasım ayının sonundan bu yana devam eden hummalı çalışmalar sonucunda, AK Parti'nin Kahramanmaraş'taki adaylarını belirleme süreci önemli bir aşamaya geldi. Teşkilat istişareleri tamamlandı ve gözler şimdi Aday Belirleme Komisyonu'nun yapacağı açıklamalara çevrildi.

Kahramanmaraş fena sallandı! Çevre illerden de hissedildi Kahramanmaraş fena sallandı! Çevre illerden de hissedildi

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN BAŞKANLIĞINDA TOPLANTILAR YAPILACAK

Yeni yılda da hız kesmeyen AK Parti, 31 Mart yerel seçimlerine hazırlık için kolları sıvadı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında gerçekleşecek olan Aday Belirleme Komisyonu toplantıları, bu hafta genel merkezde başlayacak. Toplantılarda, büyükşehirlerden başlayarak illerin belediye başkan adayları alfabetik sıraya göre ele alınacak ve Mart 2024'te yarışacak isimler belirlenecek.

GERÇEK BELEDİYECİLİK MOTTO İLE YOLA ÇIKIYOR

CNN Türk'ün haberine göre, AK Parti'nin yerel seçim kampanyası "gerçek belediyecilik" motosuyla şekillenecek. Muhalefet yönetimindeki belediyelerin 5 yılda gerçekleştiremedikleri vurgulanacak ve ardından AK Parti'nin vaatleri sıralanacak. İstanbul'un trafik sorununa özel çözüm sunulacak, kentsel dönüşüm ve afet hazırlığı konularında güçlü mesajlar verilecek.

15 OCAK'TA ADAY TANITIM VE BEYANNAMESİ

AK Parti'nin aday tanıtım ve beyanname programı 15 Ocak'ta gerçekleşecek. Bu tarihe kadar kampanya ekibi, seçim stratejisi ve beyanname üzerinde çalışacak. Adaylar, halka tanıtılacak ve vaatler açıklanacak.

ERDOĞAN'IN MİTİNGLERİ ŞUBAT'TA BAŞLIYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mitinglere şubat ayı başında başlaması, yaklaşık 50 kenti ziyaret etmesi planlanıyor. Ayrıca, depremlerin yıldönümü olan 6 Şubat'ta deprem bölgesinde olması bekleniyor.