Kahramanmaraş'ın merkez Dulkadiroğlu ilçesinde bulunan Turan Mahallesi, tarihi konutları ve camileri ile dikkat çeken bir bölge. 6 Şubat depremleri öncesi restore edilen mahalle, depremden büyük hasar aldı. Özellikle iki mahalleyi birbirine bağlayan yol ve istinat duvarının yıkılması, bölge sakinlerini tehlikeye atıyor.

Mahalle sakinleri, yıkılan istinat duvarının yapılmasını ve evlerinin tehlikeden arındırılmasını istiyor. Süleyman Şişman adlı vatandaş, "Mahallemiz tarihi bir yerdir, güzel bir mahalledir. Depremden önce mahallemiz restore edilmiş güzelleşmişti. Birçok konut gibi istinat duvarı da yıkıldı. İçerisindeki doğal gaz boruları ortaya çıktı. Belediyenin gelip burayı güzel bir şekilde duvarını örmesini bekliyoruz. Bize hizmet vermelerini istiyoruz. Bu istinat duvarının olduğu bölge mahalleden bir başka mahalleye geçiş güzergahı. Tarihi evlerimiz de var yıkılan ve ağır hasar alan evlerimiz de var ve bu evlerin de restore edilmesini bekliyoruz" dedi.

TARİHİ KONUTLAR TEHDİT ALTINDA

Yıkılan istinat duvarı ve çöken yol, tarihi konutları da tehdit ediyor. Duvarın yıkılması ile birlikte ortaya çıkan doğalgaz boruları ve çökme riski, bölge sakinlerini endişelendiriyor. Mahalle sakinleri, yetkililerden sorunun acil olarak çözülmesini talep etti.

Kahramanmaraş'ta Depremden Etkilenen Vatandaşlar için İtiraz Kapısı Açıldı! Son Tarih Yaklaşıyor Kahramanmaraş'ta Depremden Etkilenen Vatandaşlar için İtiraz Kapısı Açıldı! Son Tarih Yaklaşıyor

YETKİLİLERDEN ACİL ÇÖZÜM BEKLENİYOR

Turan Mahallesi'nde yaşayan vatandaşlar, yetkililerden acil çözüm bekliyor. Yıkılan istinat duvarının ve çöken yolun onarılması, tarihi konutların da korunması için büyük önem taşıyor. Bölge sakinleri, sorunun çözümü için yetkililerin gerekli adımları atmasını umut ediyor.