Başkan Güngör: Güneşli Kocabaş Sitesi, TOKİ Tarafından Yerinde Yapılacak Başkan Güngör: Güneşli Kocabaş Sitesi, TOKİ Tarafından Yerinde Yapılacak

Kahramanmaraş İl Jandarma Komutanlığı, bir dizi kontrol faaliyeti gerçekleştirerek, halkın huzur ve güvenliğini sağlamaya yönelik adımlarını sürdürüyor. Göçmen Şube Müdürlüğü ile Dulkadiroğlu İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, 24 Ocak 2024 tarihinde Sivricehüyük geçici barınma merkezinin girişinde ve çevresinde önemli bir operasyon düzenledi.

UYUŞTURUCU VE SUÇ KAYITLI ŞAHISLAR YAKALANDI

Operasyon sırasında, çeşitli suç kayıtları bulunan Suriye uyruklu düzensiz göçmenler tespit edildi. Bu şahıslar arasında uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanmak, satın almak, bulundurmak suçlarından kaydı bulunan M.E (18), M.S.B (27), ayrıca mala zarar verme suçundan S.B (33), kasten ve basit yaralama suçlarından A.A (34), ve G87 tahdit kodu kaydı bulunan Y.S (29), H.Y (58), A.M (57) isimli şahıslar yer alıyor.

SINIR DIŞI İŞLEMLERİNE BAŞLANDI

Yakalanan şahıslar, İl Göç Müdürlüğüne bilgilendirildikten sonra idari gözetim altına alındı. Bu şahısların sınırdışı işlemlerine başlanarak, ilgili prosedürlerin uygulanması sürecine geçildi.