Kahramanmaraş'ta Kahve Zinciri Şubesine Silahlı Saldırı! Kahramanmaraş'ta Kahve Zinciri Şubesine Silahlı Saldırı!

Kahramanmaraş'ta emniyet güçleri, yasadışı altın üretim merkezlerine yönelik geniş çaplı bir operasyon gerçekleştirdi.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen operasyonda, şehir genelinde faaliyet gösteren yasa dışı altın darphaneleri hedef alındı.

ELE GEÇİRİLENLER

Operasyon sonucunda, aralarında 17 adet 14 ayar ve 30 adet 22 ayar altının da bulunduğu çok sayıda değerli eşya ele geçirildi.

Ayrıca 1 adet kalıp, 1 adet elektronik tartı, ruhsatsız bir tabanca ve bu tabancaya ait şarjör, 256 adet 9 mm çapında MK marka fişek, 8 adet basma takım kalıbı, farklı gramlarda iki ATA lira, bir adet ziynet eşyası, bir reşat altın, çok sayıda kalıp ve damgasız altın pulu gibi üretim malzemeleri de operasyon sırasında bulundu.

ŞÜPHELİLERE YÖNELİK İŞLEMLER

Toplamda yaklaşık 5 milyon TL değerindeki malzeme ve eşyaya el konulurken, operasyon kapsamında U.A., E.D. ve M.D. isimli şüpheliler gözaltına alındı. Şüphelilerden U.A.'nın yapılan sorgu sonrasında tutuklanarak cezaevine gönderildiği bildirildi.

Bu operasyon, yasa dışı altın üretimi ve ticaretiyle mücadelede önemli bir adım olarak görülüyor. Yetkililer, bu tür suç faaliyetlerine karşı mücadelenin aralıksız süreceğini vurguladı.