Kahramanmaraş'ta bir alışveriş merkezinde bulunan kahve zinciri şubesine silahlı saldırı gerçekleşti.

Teşvikler, ekonomik destekler, tarım, altyapı, havaalanı, stadyum.. Vahit Kirişçi tüm detayları açıkladı Teşvikler, ekonomik destekler, tarım, altyapı, havaalanı, stadyum.. Vahit Kirişçi tüm detayları açıkladı

Görgü tanıklarının aktardığı bilgilere göre, pompalı tüfekle kafeyi hedef alan saldırganlar, daha sonra kafeyi taşlayarak olay yerinden kaçtılar.

Polis ekipleri olay yerine sevk edildi ve geniş çaplı güvenlik önlemleri aldı. Saldırıda herhangi bir can kaybı veya yaralanma olmadığı öğrenildi.

Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı ve şüphelileri yakalamak için çalışmalar yürütülüyor.

Kahramanmaraş Valiliğinden yapılan açıklamada, "12 Nisan 2024 günü saat 16.30 sularında Piazza AVM altında faaliyette bulunan Kahramanmaraş Starbucks isimli işyerine pompalı tüfekle ateş açılmış ve taş atılmıştır. Meydana gelen olay ile ilgili yapılan ilk incelemeler sonucunda, saldırganların belirtilen iş yerine ilk önce taş attıkları ardından pompalı tüfekle ateş açtıkları tespit edilmiştir. Olay yerinde 3 adet boş kartuş bulunmuştur. Herhangi bir vatandaşımızın yaralanmadığı olayda işyerinde maddi zarar tespit edilmiştir. Olayın şüphelilerinden 1 şahıs yakalanmış, diğer şüphelilerin yakalanmasına yönelik çalışmalar devam etmektedir. Yakalanan şahsın yağma, gasp, kasten yaralama ve uyuşturucu kullanma gibi 42 farklı suç kaydı olduğu anlaşılmıştır” denildi.