Kahramanmaraş ilinde meydana gelen depremin ardından yaşanan feci olay, yakınlarını yasa boğdu. Denizli'nin Tavas ilçesine gittikten sonra meydana gelen üzücü hadise, Büşra Akpınar (26) ve oğlu Macit Gül'ün (4) hayatına mal oldu. Olayın faili olarak Ümit Mutlu Akpınar (24) ise tutuklu olduğu cezaevinde yaşamına son verdi.

Kahramanmaraş'a saatli uyarı yapıldı! 2 ilçede yaşanacak; Onikişubat ve Dulkadiroğlu! Kahramanmaraş'a saatli uyarı yapıldı! 2 ilçede yaşanacak; Onikişubat ve Dulkadiroğlu!

Depremin etkisiyle ailesiyle birlikte Kahramanmaraş'tan Tavas'a giden Ümit Mutlu Akpınar, geçtiğimiz günlerde eşi Büşra Akpınar ve üvey oğlu Macit Gül ile tartışma yaşadı. Yaşanan tartışmanın ardından Ümit Mutlu Akpınar, bıçak kullanarak eşi ve üvey oğlunu öldürdü. Olayın ardından Ümit Mutlu Akpınar tutuklandı.

kahreden-goruntu

Hayatını kaybeden Büşra Akpınar ve oğlu Macit Gül'ün cenazeleri, Kahramanmaraş'ın Onikişubat ilçesinin Sarıçukur Mahallesi'nde defnedilmek üzere getirildi. Cenazeler için düzenlenen cenaze namazına ailesi ve yakınları katıldı. Baba Mehmet Gül, zorlu bir sürecin ardından oğlunun tabutunu mezarlık alanına taşıdı ve son yolculuğuna uğurladı.

Olayın ardından tutuklu bulunan Ümit Mutlu Akpınar ise cezaevinde intihar etti. Kocabaş D Tipi Cezaevi'nde gardiyanlar tarafından asılı halde bulunan Akpınar'ın ölümü, yetkililer tarafından soruşturuluyor.

OĞLUNU KENDİ ELİYLE MEZARA KOYDU

Mahalle mezarlığına götürülen Büşra Akpınar ve oğlu Macit Gül’ün cenaze namazları kılındı. Güçlükle ayakta duran baba Mehmet Gül, oğlunun tabutunu mezarı başına kadar taşıdı, ardından da tabuttan çıkarıp elleriyle mezara koydu.