6 Şubat depremleri öncesi, İsmetpaşa Mahallesi'nde bulunan Hükümet Bulvarı, insanların sıkça ziyaret ettiği ve vakit geçirdiği önemli bir mekan olarak biliniyordu.

Şehrin merkezinde yer alan bu bölgede birçok iş yeri, sivil toplum kuruluşlarının şubeleri ve insanların günlük yaşamlarını sürdürdüğü evler bulunuyordu.

Kentin dört bir yanına şehir içi otobüs seferleri düzenleyen merkez otobüs durağı da bu bölgede yer alırken, işleri bu alanda olanlar burayı ziyaret etmekten kaçınmazlardı.

kahramanmarasta-en-yogun-bulvar-deprem-sonrasi-sessizlige-burundu

Kahramanmaraş merkezli olarak meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki yıkıcı depremin ardından, Hükümet Bulvarı üzerinde bulunan birçok bina ağır hasar aldı ve yıkıldı. Enkazların kaldırılmasının ardından, şehrin canlılığıyla ünlü bu bölge sessizliğe gömüldü.

ayse-yildirim

"KAHRAMANMARAŞ'I TANIYAMADIM"

Ayşe Yıldırım, İsmetpaşa Mahallesi'nde bulunan bu bölgeye depremden sonra ikinci kez geldiğini belirterek, "Burayı tanıyamadım. Doğma büyüme Kahramanmaraşlıyım ama bu manzarayı gördüğümde çok üzüldüm. Torunum birisine bu yerin neresi olduğunu sormak istedi ama kimse yoktu. İnsanlar buradan uzaklaşmış. Cenazelerimizin çok olduğunu biliyoruz ve bu da bizi çok üzdü. Ancak şimdi burayı gördüğümde daha fazla üzülüyorum. Enkazların kaldırılmasının ardından burası tamamen boş kaldı." dedi.

Kahramanmaraşlılar önlemlerinizi hemen alın, 4 ilçe birden etkilenecek... 1 Ekim 2023 elektrik kesintileri Kahramanmaraşlılar önlemlerinizi hemen alın, 4 ilçe birden etkilenecek... 1 Ekim 2023 elektrik kesintileri

soner-kesget

Soner Keşgek ise kendi evlerini bulamayacak kadar büyük acılar yaşadıklarını ifade ederek, "Acılar büyük. Kahramanmaraş'ımız yok oldu. Kendi evimizi bulamayacak kadar karmaşık anlar yaşadık. Şu an burası adeta ıssızlaştı. Burası Kahramanmaraş'ın merkez otobüs durağıydı. Burada adım atacak yer yoktu. Şu anda ise araçların park yeri olmuş durumda ve insanlar buradan uzaklaştı." şeklinde konuştu.

Kahramanmaraş'ta yaşanan deprem felaketi, şehrin önemli bölgelerinden birinin sessizliğe gömülmesine neden olurken, bölge halkı yaşanan acıları hala unutamıyor.