Maksutlu ve Bertiz Sakinleri Mutlu: Yeni Güzergah ile Ulaşım Sorunu Çözüldü Maksutlu ve Bertiz Sakinleri Mutlu: Yeni Güzergah ile Ulaşım Sorunu Çözüldü

6 Şubat Depremlerinin merkez üssü Kahramanmaraş’ta devam edilen ağır hasarlı konutların yıkım çalışmaları çevre evlere verdiği zararlar nedeniyle vatandaşları mağdur etmeye devam ediyor. Evinin yanındaki yerin yıkım çalışmasının evine zarar verdiğini belirten Adem Merk, yetkililerden çözüm istedi.

Kurtuluş Mahallesi’ndeki evinin hemen bitişiğindeki ağır hasarlı evin yıkım çalışmalarının kendi evine zarar verdiğini öne sürek Adem Merk, mağduriyetini Kanal 46 mikrofonlarına aktardı.

İş makinelerinin yaptığı yıkım çalışmalarının kendi evinde çatlaklar oluşmasına neden olduğunu vurgulayan Merk, yapılan yıkım çalışması öncesinde kendilerine herhangi bir bilgilendirme yapılmadığını ifade etti. Yetkililerden mağduriyetinin giderilmesini isteyen Merk, daha dikkatli olunması gerektiğini belirtti.

“YIKIM YAPARKEN ÇEVREDEKİ EVLERİ DE GÖZETMEK GEREKİYOR”

Yıkım yapan ekiplerin çevredeki evleri de gözetmesi gerektiğini söyleyen Merk; “Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün verdiği karar ile görevli arkadaşlar burada yıkım yapıyorlar. Ancak, istemeden de olsa benim eve zarar veriyorlar. Yıkım yaparken çevredeki evleri de gözetmek gerekiyor. Ben de haberi alınca acilen geldim ki evim bir zarar görmesin, yıkılmasın istedim. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün bu konularda dikkatli olması gerekiyor” şeklinde konuştu.

“DAHA ÖNCE DE DUVARIM YIKILDI”

Daha önce yakın civardaki başka bir yıkım çalışmasında evinin duvarının yıkıldığını söyleyen Merk, kendi çabalarıyla duvarı tekrardan yaptığını belirtti Merk; Ev sahiplerinin haberi olmadan gelip kepçeleri, iş makinelerini vuruyorlar. Ev sahibi evde mi, içeride uyuyor mu? Bunu hiç düşünmüyorlar. Ev üstüme yıkılsa ne olacak? Evim az hasarlı. Ancak, bunların yaptığı çalışmalar yüzünden çatlaklar oluşuyor. Zaten daha önce ön duvarımı yıkmışlardı. Hiçbir yardımda bulunmadılar. Ben kendi çabalarımla inşa ettim. Konteynerim yok, çadırım yok, ben bu şartlar atında yaşamak zorundayım. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün vatandaşın halinden anlaması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

“YETKİLİLER ÇÖZÜM BULMALI”

Yetkililerin bir an önce bu konulara çözüm bulması gerektiğini dile getiren Merk; “Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne gittim. Bu sorunlarla ilgili dilekçe yazmamı istediler. Sonucunun 3-4 ay içerisinde olacağını belirttiler. Bu 4 ay boyunca benim evim açıkta mı kalsın. Hırsız mı girsin? Ben işe gidince ne olacak? Benimle benzer sorunları yaşayan bir sürü vatandaşımız var. Yetkililerden bunlar için bir çözüm bulmasını istiyorum. Milletvekillerimiz vatandaşı bu konularda savunmalı” diyerek sözlerini noktaladı.

Editör: İsa Aslantaş