Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesinde şeker pancarı hasadı. Çiftçiler, bu yılın verimli geçtiğini ve şeker pancarı sökümüne başladıklarını ifade etti.

ÇİFTÇİLER UMUTLU

Afşin ilçesindeki tarlalarda, şeker pancarı hasadının başlamasıyla birlikte çiftçiler, zahmetli ve bereketli bir süreçten geçtiklerini söyledi.

maras-seker-pancari

Az Hasarlı Necip Fazıl Hastanesi yıkılacak mı? Bu hastanenin yıkılması kimi zengin edecek? Az Hasarlı Necip Fazıl Hastanesi yıkılacak mı? Bu hastanenin yıkılması kimi zengin edecek?

Mustafa Şahin gazetecilere yaptığı açıklamada, "Tohumun toprakla buluşmasından söküm aşamasına kadar birçok aşamadan geçerek bugün hasadını yapıyoruz. Çiftçilik sabır işidir. Ektiğiniz mahsule çocuk gibi ilgi göstereceksin ki verimi bol olsun. Bizler elimizden geldiği kadarıyla mahsulümüzle ilgileniyoruz" dedi.

ÇİFTÇİLİK ARTIK TEKNOLOJİYLE İLERLİYOR

Şahin, eskiye göre çiftçiliğin daha kolay hale geldiğine inandığını dile getirerek, "Elle yapılan ve onlarca insanın günlerce yaptığı işi bugün makinalarla saatler içinde yapıyoruz. Bu yıl pancar üretiminden verimli olduğunu ve sökümünü yaptığımız şeker pancarını kamyon ve traktörlere yükleyerek şeker fabrikasına teslim ediyoruz” şeklinde konuştu.

bin-bir-emekle-seker-pancari-hasadi-edildi

Bu gelişmelerle birlikte, Kahramanmaraş'ta şeker pancarı hasadının bereketli geçtiği ve çiftçilerin modern tarım teknikleriyle üretim yapmalarının verimi artırdığı gözlemleniyor.

Editör: İsa Aslantaş