Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) tarafından yapılan açıklamaya göre, Kahramanmaraş'ın bazı ilçelerinde su kesintisi yaşanacak. İşte tüm detaylar...

HANGİ İLÇELERDE SU KESİLECEK?

KASKİ, 10 Haziran Pazartesi ve 11 Haziran Salı günleri bazı ilçelerde su kesintisi olacağını duyurdu. Su kesintisinin yaşanacağı ilçeler şunlar:

 1. Yunus Emre Mahallesi
 2. Piri Reis Mahallesi
 3. Abdülhamid Mahallesi
 4. Molla Gürani Mahallesi
 5. Karacaoğlan Mahallesi
 6. Mâlik Ejder Mahallesi
 7. Oruç Reis Mahallesi
 8. Ağcalı Mahallesi
 9. Vadi Mahallesi
 10. Şehit Abdullah Çavuş Mahallesi
 11. Boğaziçi Mahallesi
 12. Gayberli Mahallesi
 13. Şazi Bey Mahallesi
 14. Aksu Mahallesi
 15. Sümer Mahallesi
 16. Haydar Bey Mahallesi (Bir Kısmı)

SU KESİNTİSİ NE ZAMAN SONA ERECEK?

Su kesintisi hakkında vatandaşların en çok merak ettiği soru, "KASKİ su kesintisi ne zaman bitecek?" oldu. Yapılan duyuruya göre, 10 Haziran Pazartesi günü saat 22:00'den başlayıp 11 Haziran Salı günü saat 07:00'ye kadar 10 saat boyunca belirli ilçelerde su kesintisi yaşanacak.

KESİNTİNİN SEBEBİ NEDİR?

KASKİ, su kesintisinin nedenine dair ayrıntılı bilgi vermedi. Ancak, su hatlarında yapılacak bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle bu kesintilerin yaşanabileceği tahmin ediliyor.

Kahramanmaraş'ta taksi ücretlerine zam! Yeni tarife fiyatları 'pes' dedirtti Kahramanmaraş'ta taksi ücretlerine zam! Yeni tarife fiyatları 'pes' dedirtti

ALTERNATİF ÇÖZÜMLER

Kahramanmaraşlı vatandaşlar, su kesintisi sırasında mağduriyet yaşamamak için önceden tedbir almaları konusunda uyarıldı.

Kahramanmaras Su Kesintisi 11 12 Haziran

Editör: İsa Aslantaş