Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM'deki olağan grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Kılıçdaroğlu, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından 28 Ekim'de düzenlenen, “Büyük Filistin Mitingi”ni hedef alarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "Sen iktidarsın, muhalefet değilsin. Ne işin var mitingde?" ifadeleriyle seslendi.

Bahçeli: Kumpasçılarla işimiz olmaz Bahçeli: Kumpasçılarla işimiz olmaz

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A FİLİSTİN MİTİNGİ TEPKİSİ
Muhalefet olarak Orta Doğu'da barış sağlayabileceklerini ileri süren Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

"Filistin'de kan akıyor. Başkenti Kudüs olan bir Filistin'i her yerde, her zaman destekliyoruz. Beyefendi miting yapıyor. Sen iktidarsın, muhalefet değilsin. Ne işin var mitingde? İktidarı bize devret, Filistin sorunu nasıl çözülüyor göreceksin. Orta Doğu'ya barış nasıl geliyor göreceksin. Burnumuzun dibindeki halkların kavga etmesini istemiyoruz. Oradaki barış bize de yansır. 

"DEVRİMCİ SÖZ VERDİ Mİ KAPI GİBİ SÖZÜNÜ TUTAR"
Ortadoğu Barış ve İşbirliği Teşkilatı kuracağız dedik. Oradaki barış ve huzur bize de yansıyacaktır. Orada akan her kan bizim kanımızdır. Devrimci söz verdi mi kapı gibi sözünü tutar. Seni de sözde kefenle karşılıyorlardı, onlar nerede? Devrimcilik yürek ister adalet ister. Beni Dışişleri Bakanlığı'nın eskiden olduğu gibi olduğuna kim inandırabilir?

"FİLİSTİN VE MISIR BÜYÜKELÇİLİĞİ İLE GÖRÜŞECEĞİZ"
Gazze'ye yardım için belediye başkanlarımız hazır. Gazze'de yaşayan Filistinlilere her türlü yardımı yapacağız. Filistin ve Mısır Büyükelçiliği ile görüşeceğiz. Bunların yapamadığını muhalefetteyken biz yapalım bari."

KURULTAY MESAJI: BARIŞ İÇİNDE BİR KURULTAY YAPACAĞIZ
Kılıçdaroğlu, 4-5 Kasım'da yapılacak Büyük Kurultay öncesi son grup toplantısı olan grup toplantısının sonunda 'Kurultay' mesajı da veren Kılıçdaroğlu, "Güzel bir kurultay yapacağız, keyifli bir kurultay yapacağız. Barış içinde bir kurultay yapacağız. Birlikte bayram havası içinde bir kurultay yapacağız" dedi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?
AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından düzenlenen, “Büyük Filistin Mitingi”nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, muhalefet partileri arasında Hamas'ı terör örgütü olarak görenleri eleştirmiş, şu ifadeleri kullanmıştı:

"Maalesef ülkemin siyasetçileri içinde Hamas'ı Netenyahu'ya bırakanlar var. 'Netanyahu nasıl teröristse Hamas da terörist'miş. Yazıklar olsun. Hamas kimdir bihaber olan talihsizler var. Ve onlara ülkemde oy atanların da iyi düşünmesi lazım. Pek çok coğrafya için biz gözyaşı döktük. Ömrümüz boşuna geçmedi. Birileri Gazze'yi çok uzakta görüyor ve ne yazık ki bunu açıkça söylüyor. Bu ülke için Adana neyse Gazze'de oydu. Edirne neyse Üsküp'ün, Gaziantep neyse Halep'in o olduğu gibi. Nereden nereye geldik. Gazze vatan toprağının parçasıydı. Çanakkale şehitliğine yolunuz düştüğünde mezar taşlarının üstündeki yazılara bakın. Orada Gazzelilerin de yazdığını göreceksiniz."