Türk Üniversiteler Birliği'nin (TÜRKÜNİB) 7. Genel Kurul Toplantısı için Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de bulunan KSÜ heyeti, Azerbaycan’ın en köklü ve en büyük üniversitesi olan Bakü Devlet Üniversitesi ile işbirliği protokolü imzaladı.

Ksu Ile Baku Devlet Universitesi Arasinda Isbirligi Protokolu Imzalandi (4)

Kahramanmaraş'ta seyir halindeki kepçe yandı Kahramanmaraş'ta seyir halindeki kepçe yandı

Bakü Devlet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Elçin Babayev ve KSÜ Rektörü Prof. Dr. Alptekin Yasım’ın imzaladığı protokolün imza töreni Bakü Devlet Üniversitesi Rektörlük Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Ksu Ile Baku Devlet Universitesi Arasinda Isbirligi Protokolu Imzalandi (2)

Protokolün imza töreninde KSÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Orhan Doğan ve Bakü Devlet Üniversitesi yöneticileri, akademisyenler ve basın mensupları da yer aldı.
Protokol, Bakü Devlet Üniversitesi ve KSÜ arasında öğrenci değişim programlarını ve bilimsel projelerde ortak çalışmaları ve tarihi ve kültürel ilişkilerin canlılığının devam ettirilmesini içeriyor. 

Ksu Ile Baku Devlet Universitesi Arasinda Isbirligi Protokolu Imzalandi (1)

Protokolün imzalanmasının ardından Rektör Babayev, KSÜ heyetine Bakü Devlet Üniversitesinin kuruluşundan günümüze tarihi gelişimini, araştırma merkezlerini ve laboratuvarları gezdirerek yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Ksu Ile Baku Devlet Universitesi Arasinda Isbirligi Protokolu Imzalandi (3)

Editör: İsa Aslantaş