Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörü Prof. Dr. Alptekin Yasım, Kanal 46 muhabirine önemli açıklamalarda bulundu. Sağlık sektöründeki gelişmelere değinen Rektör Yasım, önemli konulara dikkat çekti.

Depremzedelere Destek: MHP Milletvekili Dora'dan Bayram Mesajı Depremzedelere Destek: MHP Milletvekili Dora'dan Bayram Mesajı

REKTÖR YASIM MÜJDEYİ VERDİ

Rektör Yasım, Sağlık Bakanlığı'nın hastaneler inşa etme çalışmalarının devam ettiğini belirterek, "Sağlık Bakanlığı hastaneler yapma yolunda gidiyor. Bizim de aslında Bir Kalp Hastanesi Ek Binası 2024 yılı programında bir projemiz var. Eğer onlar da destek alabilirsek, biz de biraz rahatlarız." dedi.

TOPLAM 2000 YATAKLI HASTANELER

Yaklaşık olarak 2000 yataklı bir Sağlık Bakanlığı'na bağlı 3-4 hastane projesinin hayata geçirildiğini açıklayan Rektör Yasım, "Toplam 2000 yataklı olacak şekilde çalışılıyor. Bu sayede sağlık alanındaki sıkıntı bir miktar daha azalır." şeklinde konuştu.

Sağlık sektöründeki bu gelişmeler, önemli bir adım olarak görülüyor ve toplum sağlığının iyileştirilmesine katkı sağlayacak gibi görünüyor.